„Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia – czytamy na facebookowym profilu Adama Małysza.

W dalszej części medalista Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata napisał, że ruszyły procedury obowiązujące w tej sytuacji, czyli kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi Małysz miał styczność.

„Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie” – oznajmił.

Co ciekawe, Małysz zachęcał ostatnio ludzi do przyjazdu do Wisły, jego rodzinnego miasta. Jak podawał, odsetek osób zakażonych w jego regionie jest bardzo mały, ale 18 czerwca okazało się, że koronawirusa wykryto u burmistrza Wisły, Tomasza Bujoka. To wszystko tylko pokazuje, że do czasu wynalezienia szczepionki nie możemy do końca czuć się bezpiecznie, i nie wolno nam tracić czujności.

ELLE MAN POLECA: Koronawirus: wracają loty międzynarodowe. Gdzie polecimy na wakacje?

ZOBACZ: Koronawirus. Koniec ze scenami seksu w filmach! Idą poważne zmiany w Hollywood

CZYTAJ: Koronawirus: Cinema City i Helios wznawiają działalność. Kiedy pójdziemy do kina?