Koronawirus 2020: COSy otwarte dla sportowców

Panujący paraliż spowodowany epidemią koronawirusa Covid-19 coraz bardziej daje nam się we znaki. Bardzo cierpią z jego powodu także zawodowi sportowcy, którzy nie mają możliwości trenowania. Kilka dni temu pojawił się pomysł, by część z nich została zamknięta w ośrodkach treningowych i w izolacji mogła wracać do formy. 

Dzisiaj minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Sebstainem Parfjanowiczem przyznała, że rządowy plan pobudzania sportu do życia jest na ukończeniu. Zakłada on, że od 20 kwietnia otwartych zostanie kilka lub kilkanaście Centralnych Ośrodków Sportu, w których umieszczone zostaną małe grupy sportowców.

„Wśród obiektów, które zostaną otwarte dla olimpijczyków w pierwszej kolejności będzie tor kolarski w Pruszkowie. Kolarze szosowi i MTB dostaną też specjalne uprawnienia do treningu na wolnym powietrzu – to też cześć planu" – informuje Parfjanowicz na Twitterze.

Koronawirus 2020: Kolejne złagodzenia. Czy będzie można biegać w parkach?

Wedle najnowszych doniesień złagodzeniu mają ulec także obostrzenia dotyczące korzystania z przestrzeni miejskiej. Przypomnijmy, że od 1 kwietnia 2020 roku zielone przestrzenie miejskie takie jak parki, skwery i bulwary zostały zamknięte, a korzystanie z nich karane jest grzywnami nawet do 5 tysięcy złotych. Teraz niektóre z tych przestrzeni mogą zostać otwarte dla mieszkańców miast. Złagodzeniu mogą ulec także zakazy wchodzenia do lasów i parków narodowych. 

Koronawirus 2020: Kiedy będą otwarte siłownie?

Niestety, na ten moment władze milczą na temat ewentualnego rozluźnienia obostrzeń zamykających siłownie i kluby sportowe. W związku z ciągle zmieniającą się sytuacją, ciężko jednoznacznie stwierdzić, kiedy na nowo będziemy mogli uprawiać sporty pod dachem. 

Koronawiurs 2020: Dobre wiadomości z Europy

Budujące wieści przychodzą do nas z zagranicy. Austria planuje złagodzenie blokady w przyszłym tygodniu. Jeśli plan się powiedzie, będzie to pierwszy europejski kraj, który otworzy zamknięte sklepy i restauracje. Według planu rząd Danii chce otworzyć szkoły i ośrodki opieki dziennej 15 kwietnia, kończąc trzytygodniową kwarantannę w kraju. W zeszłym tygodniu, 9 kwietnia Republika Czeska zniosła szereg środków dystansu społecznego i planuje cofnąć zakaz podróżowania, umożliwiając opuszczenie kraju obywatelom i wjazd cudzoziemców.