Syn królowej Elżbiety II ma 71 lat, a to jest niestety grupa wiekowa, przy której zarażenie koronawirusem może być śmiertelnym niebezpieczeństwem. W szczególności jeżeli ktoś ma współistniejące choroby. Na obecność koronawirusa została przebadana również żona księcia Karola. Rzecznik prasowy księcia Walii i księżnej Kornwalii poinformował, że Kamila nie jest zarażona.

Według informacji podanych przez rzecznika, książę Karol wykazuje łagodne objawy zarażenia, ale poza tym jego stan zdrowia jest dobry. Zgodnie z poradami rządowymi i medycznymi książę i księżna izolują się już w domu w Szkocji.

W informacji dla mediów dodano również, że nie da się ustalić, od kogo książę zakaził się Covid-19. To z racji tego, że Karol w ostatnich tygodniach odbył dużą liczbę spotkań.

Rośnie lista celebrytów zarażonych koronawirusem

W ostatnich tygodniach dowiadujemy się, że co raz więcej znanych osób ze świata sportu, polityki czy filmu jest zarażonych koronawirusem. Wśród nich są m.in. koszykarze NBA Rudy Gobert i Donovan Mitchell (z powodu tego pierwszego wstrzymano cały sezon), trener Arsenalu Londyn Mikel Arteta, piłkarz Daniele Rugani oraz Sophie Trudeau, żona premiera Kanady Justina Trudeau. Wśród aktorów i aktorek mamy Toma Hanksa (i jego żonę Ritę), Idrisa Elbę, Olgę Kurylenko oraz Kristofera Hivju. Ostatnio informowaliśmy, że skazany na 23 lata więzienia Harvey Weinstein oraz Placido Domingo również są nosicielami koronawirusa.