Wedle pierwotnego planu odmrażania polskiej gospodarki, polski rząd chciałby pozwolić właścicielom siłowni i klubów fitness na wznowienie działalności w ostatnim, IV etapie odmrażania. W trakcie publikacji planu rząd nie podał dokładnych dat rozpoczęcia kolejnych etapów, jednak do tej pory następowały one w dwutygodniowych odstępach. Trudno jednoznacznie stwierdzić czy tendencja ta zostanie podtrzymana, ale jeśli tak, to siłownie powinny zacząć działać na początku czerwca.

Koronawirus 2020: Najnowsze obostrzenia

Najnowszą zmianą, wchodzącą w życie dzisiaj (18 maja) jest ponowne otwarcie fryzjerów i salonów kosmetycznych. Otwierają się także restauracje i bary. Oczywiście, w jednych i drugich obowiązywać będą zupełnie nowe warunki obsługi, a klienci będą musieli stosować się do rygorystycznych zasada bezpieczeństwa.

Koronawirus 2020: Co z wykupionymi karnetami na siłownię?

Wielu klientów siłowni zdecydowało się na zawieszenie swoich karnetów zaraz po ogłoszeniu zamknięcia siłowni. Co jednak mają zrobić ci, którzy nie zdecydowali się na taki krok albo nie mieli takiej możliwości? Mamy dla nich dobre wiadomości. Większość dużych sieci siłowni zdecydowało się na zawieszenie karnetów swoich klientów na czas zamknięcia sal ćwiczeń. Oznacza to, że dni pozostałe na karnetach zostaną przesunięte na czas po epidemii. Na stronie klubow Zdrofit i S4 przeczytać można, że „Zapewniamy (red. właściciele klubów) , że Wasze karnety i umowy członkowskie zostaną automatycznie przedłużone o okres braku dostępu do obiektów. Nasze kluby są zamknięte do odwołania. Zapewniamy również, że w tym czasie nie zostaną naliczone żadne opłaty, a te, które zostały już pobrane będą automatycznie przeniesione na kolejny okres rozliczeniowy”.

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU>>> Wysłuchanie tego artykułu zajmie Ci tylko 2 minuty: