Brytyjski aktor Idris Elba, znany m.in. z ról w serialu „Luther”, „Thor” i „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”, poinformował we wpisie na Twitterze, że jest zarażony koronawirusem. „Dziś rano dostałem pozytywne wyniki badań na obecność COVID-19. Czuję się dobrze, jak dotąd nie mam żadnych objawów, ale zostałem odizolowany w momencie, gdy dowiedziałem się o możliwej ekspozycji na wirusa. Zostańcie w domu i bądźcie pragmatyczni. Będę informować o tym, jak się czuję. Nie panikujcie” – napisał aktor.

W dołączonym wideo 48-letni Elba wyjaśnił, że poddał się testom po tym, jak doszło do kontaktu z osobą, u której stwierdzono wirusa.

Niestety Elba nie jest jedynym aktorem, który musi przebywać w domowej kwarantannie. Kristoger Hivju, który zasłynął rolą Tormunda w „Grze o tron”, również ogłosił, że jest zarażony koronawirusem. Aktor niedawno dołączył do obsady drugiego sezonu „Wiedźmina”, gdzie wciela się w postać Nivellena. Już wczoraj informowaliśmy, że prace nad serialem zostały wstrzymane.

„Pozdrowienia z Norwegii! Z przykrością informuję, że dzisiaj test na obecność COVID-19 okazał się pozytywny. Moja rodzina i ja będziemy przebywać w domowej kwarantannie tak długo, jak będzie to konieczne. Czujemy się dobrze – mam tylko łagodne objawy przeziębienia. Są ludzie o wyższym stopniu ryzyka, dla których ten wirus może być druzgocącą diagnozą, dlatego zachęcam was wszystkich do zachowania szczególnej ostrożności” – napisał aktor na swoim Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Greetings from Norway! Sorry to say that I, today, have tested positive for COVID19, Corona virus. My familiy and I are self-isolating at home for as long as it takes. We are in good health - I only have mild symptoms of a cold. There are people at higher risk for who this virus might be a devastating diagnosis, so I urge all of you to be extremely careful; wash your hands, keep 1,5 meters distance from others, go in quarantine; just do everything you can to stop the virus from spreading. Together we can fight this virus and avert a crisis at our hospitals. Please take care of each other, keep your distance, and stay healthy! Please visit your country's Center for Disease Control's website, and follow the regulations for staying safe and protecting not just yourselves, but our entire community, and especially those at risk like the elderly and people with pre-existing conditions. @grymolvaerhivju #fightcorona #solidarity #takecare #folkehelseinstituttet Thanks to @panoramaagency

Post udostępniony przez Kristofer Hivju (@khivju) Mar 16, 2020 o 1:48 PDT

Hivju pracował na planie z ekipą, rzekomo miał też wspólne sceny z Henrym Cavillem. Miejmy nadzieję, że na tym zarażenia się skończą.

Obaj panowie zarazili się koronawirusem w Wielkiej Brytanii. Tam problem robi się coraz poważniejszy. Według najnowszych danych odnotowano 1543 przypadki. Zmarło 55 pacjentów, u których zdiagnozowano COVID-19.

Rośnie lista celebrytów zarażonych koronawirusem

W ostatnich dniach dowiadujemy się, że co raz więcej znanych osób ze świata sportu, polityki czy filmu jest zarażonych koronawirusem. Wśród nich są m.in. koszykarze NBA Rudy Gobert i Donovan Mitchell (z powodu tego pierwszego wstrzymano cały sezon), trener Arsenalu Londyn Mikel Arteta, piłkarz Daniele Rugani oraz Sophie Trudeau, żona premiera Kanady Justina Trudeau. W zeszłym tygodniu do tej smutnej listy dołączyli Tom Hanks i jego żona Rita. Wczoraj dowiedzieliśmy się, ż także Olga Kurylenko ma COVID-19.