Według amerykańskich źródeł były producent filmowy najprawdopodobniej zaraził się COVID-19 w więzieniu w Nowym Jorku. 68-latek aktualnie przebywa w izolacji. Powołując się na klauzulę poufności, władze zakładu penitencjarnego nie odpowiadają na pytanie mediów o to, jak się czuje obecnie Weinstein. Jest on jednym z dwóch więźniów, który został odizolowany po tym, gdy zdiagnozowano u niego obecność koronawirusa.

Jak się można było spodziewać, tę informację przyjęto w mediach społecznościowych z dużą radością. Wielu internautów cieszyło się z tego typu sprawiedliwości, pisząc, że były producent został należycie ukarany za lata bycia seksualnym drapieżcą. Zresztą zobaczcie poniżej:

Harvey Weinstein skazany

Przypomnijmy, że 24 lutego tego roku ława przysięgłych uznała Weinsteina za winnego wymuszenia aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi w 2006 roku oraz gwałtu na początkującej wówczas aktorce Jessice Mann w 2013 roku. 11 marca sędzia skazał go za pierwsze przestępstwo na trzy lata, a za drugie na 20. Z racji, że obie kary będzie odbywał jednocześnie, w więzieniu spędzi łącznie 23 lata.

Ponadto, po zwolnieniu przez pięć lat będzie musiał przebywać pod policyjnym nadzorem i zarejestrować się jako przestępca seksualny.

Rośnie lista celebrytów zarażonych koronawirusem

W ostatnich tygodniach dowiadujemy się, że co raz więcej znanych osób ze świata sportu, polityki czy filmu jest zarażonych koronawirusem. Wśród nich są m.in. koszykarze NBA Rudy Gobert i Donovan Mitchell (z powodu tego pierwszego wstrzymano cały sezon), trener Arsenalu Londyn Mikel Arteta, piłkarz Daniele Rugani oraz Sophie Trudeau, żona premiera Kanady Justina Trudeau. Wśród aktorów i aktorek mamy Toma Hanksa (i jego żonę Ritę), Idrisa Elbę, Olgę Kurylenko oraz Kristofera Hivju.

Dowiedzieliśmy się także, że Placido Domingo jest nosicielem koronawirusa. Jak doskonale wiadomo, słynny tenor nie miał ostatnio dobrej prasy. Rok temu został oskarżany o molestowanie seksualne przez 20 kobiet w USA. Stąd zapewne też niejeden internauta wyraził swoje zadowolenie, że Domingo jest zarażony COVID-19.