Sceny seksu w filmach hollywoodzkich to jeden z nieodzownych elementów. Aż trudno sobie wyobrazić wiele tytułów bez nich. Jednak pojawienie się koronawirusa sprawiło, że świat filmu wywrócił się do góry nogami i do czasu pojawienia się szczepionki wiele rzeczy będzie robione inaczej niż dotychczas. Wychodzi na to, że największe zmiany związane będą z kręceniem zbliżeń między aktorami na planie filmowym.

Dziennikarze z brytyjskiego „The Sun” dotarli do bardzo ciekawych wytycznych, jakie trafiły do hollywoodzkich producentów. Można w nich przeczytać, że sceny seksu w nowych filmach albo muszą zostać wykreślone ze scenariusza, albo ulec całkowitej zmianie. Poza wykreśleniem twórcy będą mogli je napisać na nowo, uwzględniając dystans między aktorami albo wygenerować je za pomocą komputerowych efektów specjalnych, czyli tzw. CGI.

To wszystko rzecz jasna ma być prewencyjnym działaniem, które nie dopuści do roznoszenia Covid-19. Fabryka Snów wznawia produkowanie filmów po 12 czerwca, ale ekipy filmowe czeka sporo zmian po powrocie do pracy, bowiem obostrzenia nie kończą się jedynie na przekształceniach scen bliskiego kontaktu cielesnego.

Obostrzenia na planie filmowym

Wszystkie przebywające na planie osoby będą zobowiązane do noszenia maseczek i okularów ochronnych. Będą instruowane, aby często odkażać ręce i najprawdopodobniej testowane każdego dnia na obecność wirusa. Na planie musi znajdować się osoba, która będzie pilnowała przestrzegania wszystkich obostrzeń. Jeśli zaś chodzi o castingi, to mają być prowadzone za szybą z pleksiglasu.

Również nagrywanie programów telewizyjnych będzie wyglądało inaczej. W studiu nie będzie publiczności. W tym przypadku producenci na wzór sitcomów będą musieli skorzystać z usług nagranego śmiechu publiczności.

Wracając na koniec do kwestii scen seksu. Wszystko zrozumiałe, ale przedstawiciele Hollywoodu zapomnieli, że już każda sekwencja, w której bohaterzy są blisko siebie stwarza ryzyko. A co powiedzieć o np. scenach walki wręcz? Zobaczymy, jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce, ale kino i telewizja przynajmniej na jakiś czas mogą wyglądać trochę inaczej.

ELLE MAN POLECA: Filmy na wieczór: seks na ekranie, czyli najlepsze sceny erotyczne w filmach

ZOBACZ: Najbardziej seksowne filmy w historii. „Zagadka nieśmiertelności”, „Dzikie żądze” i inne

CZYTAJ: Najbardziej kontrowersyjne plakaty filmowe w historii kina [GALERIA]