Jakiej płci będzie nowy James Bond?

Spekulacje na temat następcy Craiga to  bez wątpienia  jeden z ciekawszych, a przy tym zabawniejszych wątków filmowych ostatnich lat. Typowani są tacy aktorzy jak Richard Madden, Tom Hiddleston, Tom Hardy czy nawet Riz Ahmed. O szansach Idrisa Elby powstała już cała masa artykułów. Sugerowano też, by Bond był kobietą – tutaj Gilliam Anderson wymieniana była najczęściej jako faworytka. Wymieniano nawet transgenderycznego żołnierza z armii brytyjskiej.

ZOBACZ TEŻ: „Bond 25”: Agentem 007 będzie kobieta?

Do tego wszystkiego odniosła się ostatnio Barbara Broccoli w wywiadzie dla „Variety”. Sprawę postawiła jasno – następny Bond wciąż będzie mężczyzną o imieniu James. „Wierzę, że  powinniśmy tworzy nowe postacie dla kobiet, silne bohaterki. Jednak nie jestem zainteresowana w przeobrażaniu męskich bohaterów tak, by mogły je grać kobiety. Myślę, że kobiety są o wiele bardziej interesujące niż bycie tylko wersją jakiegoś mężczyzny” – powiedziała.

Przy okazji Broccoli ujawniła, że na tę chwilę nie mają żadnego kandydata do roli Bonda, bowiem wszyscy skupili się na tworzeniu „Nie czas umierać”. Jednak dodała, że o ile płeć Bonda pozostanie taka sama, to nie wykluczają, że rasa agenta ulegnie zmianie. Producent Michael G. Wilson wspomniał o tym, że Wielka Brytania jest mocno zróżnicowana etnicznie, stąd wcale nie muszą ograniczać się do białych aktorów.

Bond 25” – kiedy premiera?

Przypomnijmy, że Najnowszy film z Jamesem Bondem trafi do kin 3 kwietnia 2020 roku. Data premiery produkcji została przesunięta z poprzedniego roku na obecny z powodu zawirowań na stołku reżyserskim. Pierwotnie film miał wyreżyserować Danny Boyle, twórca głośnego „Trainspotting”. Jednak między nim a producentami doszło do konfliktu w związku ze scenariuszem. Miał nawiązywać do współczesnych, napiętych stosunków na linii Rosja – Wielka Brytania. Boyle chciał również obsadzić Tomasza Kota w roli antagonisty. Rzekomo te pomysły nie spodobały się Danielowi Craigowi. 

CZYTAJ TEŻ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

Na jego zastępcę wybrano Cary’ego Fukunagę, który zebrał bardzo dobre recenzje za swoją pracę przy pierwszym sezonie „Detektywa”. W obsadzie filmu poza Craigiem pojawili się Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whisaw, Rory Kinnear, Lea Seydoux, Jeffrey Wright, Rami Malek, Dali Benssalah, Billy Magnussen, David Dencik, Lashana Lynch i Ana De Armas.