ThinkPad to jedna z tych marek elektroniki użytkowej, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez lata komputery z tej serii stały się wręcz synonimem laptopów dla profesjonalistów. Nowy przedstawiciel marki, czyli model X1 Nano nie jest tu wyjątkiem – komputer podąża wytyczoną przez poprzedników ścieżką, ale jednocześnie charakteryzuje się kilkoma nowymi cechami, które wyróżniają go na tle innych laptopów.

Lenovo ThinkPad X1 Nano jest pierwszym komputerem z tej serii na platformie Intel Evo. Oznacza to sprostanie szeregowi konkretnych wymagań, do których należy między innymi niezwykle krótki czas wybudzenia sprzętu, długi czas pracy na baterii, możliwość szybkiego ładowania komputera oraz kilka innych, dotyczących także kamerki, głośników, a nawet mikrofonów. Intel Evo oznacza także obecność niezwykle wydajnych, niskonapięciowych procesorów Intel  Core i7 vPro 11. generacji, które gwarantują wyjątkowy komfort pracy niezależnie od miejsca jej wykonywania.

Jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu, to jest lepiej niż dobrze. ThinkPad X1 Nano ma 13-calowy wyświetlacz Dolby Vision™ o rozdzielczości 2K, który prezentuje rozległy obraz o proporcjach 16:10 — ma więc taką samą wysokość jak X1 Carbon, ale zajmuje o wiele mniej miejsca. Wyświetlacz o rozdzielczości 2160 x 1350 ze 100-procentową paletą kolorów sRGB i kartą graficzną Intel Iris Xe generuje wyrazisty obraz o wiernie odtwarzanych barwach. Urządzenie jest dostępne zarówno z matrycą dotykową, jak i zwykłą.

Producent zadbał również o to, aby dźwięki wydobywające się z głośników komputera brzmiały możliwie najlepiej. ThinkPad X1 Nano został wyposażony w system Dolby Atmos, który obejmuje dwa skierowane w górę głośniki wysokotonowe i dwa skierowane w dół głośniki niskotonowe. Zapewniają one realistyczne wrażenia dźwiękowe, które uprzyjemnią zarówno pracę, jak i rozrywkę. Dzięki czterem dookólnym mikrofonom dalekiego zasięgu uczestnicy telekonferencji i rozmów wideo będą słyszeć Cię głośno i wyraźnie.

Z komputera można korzystać praktycznie wszędzie, a to dzięki szeregowi rozwiązań, które sprzyjają mobilności. Szybka łączność Wi-Fi 6 umożliwia błyskawiczne połączenia w zatłoczonych sieciach publicznych. Dzięki opcjonalnej łączności 4G/5G* możesz korzystać z bezpieczniejszego i szybszego dostępu do sieci firmowej oraz transmisji strumieniowych wideo bez zakłóceń. Nie trzeba się będzie też martwić o to, że bateria wyczerpie się w najmniej spodziewanym momencie – akumulator o całodziennej żywotności umożliwia pracę bez kabli, ale kiedy przyjdzie pora ją doładować, technologia Rapid Charge uzupełnia zapas energii od 0 do 80% w zaledwie godzinę. Użytkownik może być też spokojny o wytrzymałość komputera na czynniki zewnętrzne – laptopy ThinkPad przetestowaliśmy pod kątem zgodności z 12 wymaganiami normy wojskowej i przeszły one ponad 200 testów jakościowych, które gwarantują działanie w ekstremalnych warunkach.

Nowy ThinkPad gwarantuje nie tylko wytrzymałość, ale również bezpieczeństwo danych przy użyciu zmodernizowanych rozwiązań ThinkShield. Nowy przedstawiciel tej biznesowej serii został wyposażony także w wiele innowacyjnych rozwiązań z zastosowaniem sztucznej inteligencji i biometrii. Jest to między innymi dedykowany moduł Trusted Platform Module (dTPM), który szyfruje dane, oraz niezwykle bezpieczny czytnik linii papilarnych Match-on-Chip, który ułatwia szybkie i intuicyjne logowanie.   

Może się jednak zdarzyć, że sprzęt ulegnie awarii lub uszkodzeniu, ale to także nie będzie przeszkodą.  Przy zakupie ThinkPada X1 Nano zyskujemy nie tylko niezwykle wydajny i ultramobilny sprzęt, ale również usługę serwisową Lenovo Premier Support w standardzie. Zapewnia ona wszechstronne wsparcie dla sprzętu wraz z oprogramowaniem (OEM), priorytetyzację dostępności części wraz z naprawą w domu lub biurze klienta. Co więcej usługa ta, to także zaawansowana pomoc techniczna - świadczona całodobowo oraz jeden punkt kontaktowy do zarządzania sprawą usterki od początku do końca bez konieczności przełączania się przez infolinię.