Jesień i zima to moment, gdy panowie najchętniej korzystają z ubrań w kolorze czerni, szarości i granatu. To zrozumiałe – są to proste i uniwersalne rozwiązania. Jeżeli już dochodzi do wyłamania się z tego schematu, to przeważnie w grę wchodzi kolor zielony. I całkiem słusznie, choć przeważnie ten kolor posiada nasza kurtka. My jednak skupiamy się na tym, co może znajdować się pod nią. Rzecz jasna przy wyborze rzeczy w zielonym kolorze warto zwrócić uwagę na pewne sprawy.

Pierwszą z nich jest to, aby dopasować kolor do odcienia naszej skóry. Najpierw należy spojrzeć na swoje przedramię. Czy jest jasne? Jeśli tak, to trzymaj się ciemniejszej tonacji i unikaj czegoś zbyt bladego. Z kolei jeśli odcień skóry jest ciemniejszy, to łatwiej jest korzystać z dobrodziejstwa jaśniejszej wersji koloru. Dobrze jest sprawdzać tego typu rzeczy w swoim domu, gdzie oświetlenie jest bardziej naturalne niż w sklepach.

ZOBACZ TEŻ: 20 najlepszych kurtek skórzanych na jesień [SHOPPING]

Drugą jest to, aby koordynować kolory z rozwagą. Stąd dobrze jest zestawić granatowe lub szare spodnie jako podstawę do kontrastu z żywszym odcieniem, jakim jest właśnie zieleń. Tu działa podobna zasada, jak w przypadku naszej skóry – im ciemniejszy odcień jednego stroju, tym bardziej jaśniejsze kolory będą się wyróżniać.

Jak nosić zielony kolor jesienią i zimą? Smart

Pomijając biurowe przyjęcia świąteczne i Sylwestra, chłodniejsze miesiące nie dają zbyt wiele okazji do pomysłowych stylizacji. Ale można pokombinować w tym aspekcie chociażby poprzez założenie zielonej marynarki lub garnituru. Do całości wystarczy dorzucić białą koszulę i czarny krawat. Zamiast koszuli i krawatu możesz postawić na grafitowy golf. Jeśli akurat opcja garniturowa jest zbyt ostentacyjna, to możesz dobrać do zielonej marynarki spodnie o kolorze brązowym lub czarnym. I najlepiej na kant albo chinosy. Można też na odwrót – zielone spodnie zestawiamy z granatową marynarką i niebieską koszulą. Dobrym pomysłem jest dorzucenie kolejnych kolorów za sprawą skarpetek. Należy jedynie unikać zbyt świątecznego wyglądu.

Jak nosić zielony kolor jesienią i zimą? Smart Casual

Smart casual to bardziej stan umysłu niż rygorystyczny dress code. W większości sytuacji bluza, spodnie i sneakersy będą wystarczające, jeśli zostaną założone we właściwy sposób. Oznacza to wybranie żywszego koloru dla górnej połowy, czyli w tym przypadku zielonego, i zderzenie go z bardziej klasycznym odcieniem dolnej połowy – szarymi lub granatowymi spodniami. Można też zastosować opcję z zielonym (może być khaki lub butelkowa zieleń) swetrem w serek i białą koszulą. Przy tej opcji dorzucamy eleganckie spodnie w neutralnym kolorze i mamy wygląd, który się mocno wyróżnia.

Jak nosić zielony kolor jesienią i zimą? Casual

Zimne dni mają to do siebie, że pozwalają nam na ubieranie dodatkowych warstw. Czy będą to swetry z grubej dzianiny czy bluzy polarowe. W casualu możemy nosić kolor zielony na różne sposoby – zielone chinosy zderzyć z ciemniejszą bluzą albo postawić na jaśniejsze jeansy i polar na górze. Najważniejsze jest to, aby korzystać z zielonego koloru rozsądnie – wcale nie musimy zmieniać całej naszej garderoby po to, by szukać do niego dopasowanych elementów. Ma on być jedynie dodatkiem, wyłamaniem z hegemonii czerni, brązu, granatu czy szarości. Czymś, co będziemy ubierali raz na jakiś czas, by pokazać, że małe szaleństwo kolorystyczne nie jest nam obce.