PANTONE wybrał właśnie kolor roku 2019. Został nim Living Coral (16-1546 Living Coral), czyli żywy koral, a więc „afirmujący życie” odcień w połowie drogi między czerwienią a soczystą pomarańczą. Wybrana barwa ma energetyzować, ożywiać i ocieplać otoczenie. Wybór tego właśnie koloru, jak co roku, nie był przypadkowy. Za decyzjami PANTONE stoją zawsze wielomiesięczne badania, analizy i konsultacje z przedstawicielami różnych branży. Zdaniem ekspertów PANTONE udział technologii i mediów społecznościowych w naszym życiu jest na chwilę obecną na tyle duży, że potrzebujemy więcej autentycznych doświadczeń, które ułatwią bardziej intymne kontakty z drugim człowiekiem. Living Coral ma być zatem symbolem radości, beztroski i optymizmu, ale też zaproszeniem do nowych poszukiwań  - zarówno towarzyskich, jak i modowych. A skoro już o modzie mowa, to jak kolor roku 2019 ma się do męskiej garderoby? Okazuje się, że może sobie poradzić sobie naprawdę dobrze nawet w szafie nieszczególnie wrażliwego na trendy faceta.

Kolor roku 2019 w męskim wydaniu

Po odcienie koralu sięgali w swoich kolekcjach do tej pory najlepsi męscy projektanci. I choć żywy koral będzie kolorem roku 2019, to jednak różne jego odcienie dało się zauważyć na męskich wybiegach mody już od kilku dobrych lat. Koral mniej lub bardziej zbliżony do 16-1546 Living Coral w ostatnich sezonach proponowali w swoich kolejach m.in. Christopher Shannon, John Richmond, Junya Watanabe i Paul Smith (król żywych kolorów - wiadomo!) oraz marki Cerutti, Lacoste czy Designual. W przyszłym roku możemy się go spodziewać we wszystkich męskich kolekcjach Gucciego. Po męskie wydanie koralu w swoich stylizacjach nieraz sięgali też gwiazdorzy tacy jak Jamie Foxx, Liam Payne czy Dougie Poynter.

COŚ OD DIORA? Dior Men Pre-Fall 2019

Czy żywy koral ma szansę zagościć w męskiej szafie na dłużej? Ciężko wyrokować. Pewne jest tylko to, że na wiosnę i lato 2019 włączenie go do swojej garderoby powinni rozważyć nawet najbardziej zatwardziali wielbiciele czarno-granatowo-szarej klasyki. Co najciekawsze - to właśnie w połączeniu w tymi kolorami wygląda najlepiej!

KOLOROWO JAK U PANTONE: Moda męska: Raf Simons jesień-zima 2018/2019

Męskie stylizacje w kolorze Living Coral znajdziesz w naszej GALERII--->