Mało kto z nas mógł przypuszczać, że ktoś taki jak Ed Sheeran posiada tak dobry gust w zegarkach. O ile panowie jak Eric Clatpon czy John Mayer znani są ze swoich niesamowitych kolekcji i obeznania (w szczególności Mayer), to twórca hitu „Shape of You” raczej nie wygląda na osobę przywiązującą uwagę do tego, co na nosi na swoim nadgarstku. Pozory mylą.

ZOBACZ TEZ: Eric Clapton to jeden z największych kolekcjonerów rzadkich zegarków. Co posiada słynny muzyk?

To co zadziwia u Sheerana, to fakt, że jego kolekcja jest zadziwiająco różnorodna. Z jednej strony mamy modny zegarek od Richard Mille (model RM 38-01 Tourbillon G-Sensor Quartz TPT), firmy, którą zdają się nosić wszyscy popularni raperzy czy koszykarze NBA. A z drugiej czasomierz o zupełnie innym charakterze, piękny Patek Philippe 5130R, który może przyprawić o szybsze bicie serca każdego poważnego kolekcjonera zegarków.

Sheeran rzekomo swoją przygodę z zegarkami zaczął w dość konwencjonalny sposób – kupił podczas trasy promującej album „+” Hublota Big Banga. Był to jego jedyny zegarek przez dłuższy czas. Zmiana w jego życiu nastąpiła w momencie, gdy zagrał podczas bar micwy dla córki przyjaciela – w podziękowaniu od niego otrzymał czasomierz Patek Philippe Nautilus 5726A. Taki prezent ucieszyłby chyba każdego mężczyznę na świecie.

Ten ikoniczny zegarek z fazą Księżyca okazał się przepustką do wejścia w świat haute horlogerie. Można nawet powiedzieć, że była to miłość od pierwszego spotkania. Nautilus towarzyszył mu w dniu jego ślubu. A potem poznał wspomnianego wyżej Mayera i rozpoczęła się prawdziwa obsesja Sheerana na punkcie czasomierzy.

Dziś w swojej kolekcji Brytyjczyk posiada takie zegarki jak IWC Pilot’s Watch Mark XVIII, Rolex Daytona i Patek Phillippe 5004 Grand Complication. Ten ostatni to absolutne arcydzieło, którego można mu jedynie pozazdrościć. I rzecz diabelnie droga i trudna do zdobycia.

Na tym jednak sprawa się nie kończy, bowiem muzyk stawia także na wyroby od mniejszych i mniej znanych marek jak np. zegarek JS Watch Company Sif North Atlantic Rescue Timer z Islandii i Sturmanskie Gagarin Vintage z Rosji. Trzeba szanować faceta, który pomimo tego, że może pozwolić sobie na gablotę pełną Patków, wspiera również firmy, które nie mogą poszczycić się takim prestiżem i historią, ale posiadają swój własny urok.