Już 4 lipca na platformę Netflixa trafi gorąco oczekiwana, trzecia odsłona „Stranger Things”. Ten serial znany jest ze swojego nostalgicznego portretowania lat 80. Właściwie to mu przyniosło tak wielką popularność, bowiem ta dekada od wielu lat jest nieustannie na fali wśród różnych twórców (wystarczy przypomnieć sobie chociażby słynny odcinek „San Junipero” z „Czarnego lustra”). Nic więc dziwnego, że Nike postanowił wyjść z inicjatywą i przygotował kolekcję butów oraz ciuchów z motywami „Stranger Things”.

Nikogo raczej nie zdziwi, że marka wybrała ejtisowe modele Tailwind, Cortez i Blazer. Pierwszy drop zawiera właśnie wspomniane buty nawiązujące do szkolnych barw liceum w Hawkins (pomarańcz i zieleń) i pojawi się w sprzedaży już 27 czerwca. Drugi zestaw, korzystający z kolorów amerykańskiej flagi, będzie możliwy do zakupienia 1 lipca, czyli tuż przed obchodami Dnia Niepodległości w Ameryce. W ofercie znajdują się także bluza z kapturem, koszulki oraz czapka z daszkiem.

CZYTAJ TEŻ: Prada wypuści koszulę z Frankensteinem. Takie inspiracje popkulturą to my rozumiemy

Świetny jest sam pomysł na sesję zdjęciową, która nawiązuje do zaginionej paczki. To już wyłącznie kwestia gustu, czy ktoś woli zestaw „Hawkins High School” czy „OG Pack/Independence Day”.

„Stranger Things” – o czym jest 3. sezon?

Trzeci sezon popularnego serialu Netflixa będzie rozgrywał się w 1985 roku. W mieście Hawkins wielkie poruszenie wzbudzi otwarcie nowego centrum handlowego. Główni bohaterzy znajdą się u progu dorosłości. Kwitną romanse, które komplikują dynamikę grupy. Bohaterowie będą musieli dowiedzieć się jak dorosnąć bez oddalania się od siebie. Tymczasem mieście grozi niebezpieczeństwo, gdy nawiedzają je starzy i nowi wrogowie. Jedenastka i jej przyjaciele uświadamiają sobie, że zło nigdy nie ginie, ono ewoluuje i teraz będą musieli połączyć siły, aby przetrwać i przypomnieć sobie, że przyjaźń jest silniejsza niż strach. Mamy tylko nadzieję, że ten sezon będzie o wiele lepszy niż nieudany poprzednik.