Już nie sezonowe trendy, a uniwersalność, ponadczasowość i funkcjonalność. To te cechy i wartości wyznaczają kierunek nowych trendów w modzie, dlatego jako konsumenci coraz częściej dbamy o wielosezonową, prostą kolorystykę, którą będziemy mogli nosić nie tylko tej jesieni, lecz także przez kolejne lata. Na przeciw takim oczekiwaniom klientów wychodzi właśnie marka Kazar, w tym sezonie promująca sprawdzone kroje i kolory, które nigdy nie wyjdą z mody. Co było inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji? Opowiada Kamila Dudzic, Creative Advisor w Kazar Group:

Wygoda była jednym z kluczowych priorytetów przy tworzeniu jesiennej kolekcji Kazar. Ten sezon to zdecydowany powrót wygodnych i sprawdzonych już przez klientów fasonów. Stawiamy na proste, sprawdzone konstrukcje i jesteśmy bardziej niż zwykle ostrożni w stosowaniu biżuteryjnych ozdób. Minimalistyczna estetyka sprawia, że kolekcja nie jest wyłącznie sezonową, ale sprawdzi się także na inne pory roku i nada na kolejne jesienie i zimy. 

W jesiennej kolekcji Kazar znajdziemy wyraźne nawiązanie do zwyczaju spędzania weekendów na wsi przez brytyjską socjetę. W butach i torbach widzimy wyraźną inspirację królewskimi weekendami w plenerze i klubami jeździeckimi. Stąd też m.in. szlachetny wzór kraty. Męska kolekcja kojarzy nam się dodatkowo z codzienną wygodą i miejskim szykiem. Rzeczywistość pandemii podyktowała zmiany w dynamice codziennego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Zburzyła też dotychczasowe konwencje stylu, co znacząco wpłynęło na to, jak marka zaczęła planować i projektować swoje nowe kolekcje. W linii męskiej marka postawiła przede wszystkim na komfortowe sneakersy do kostek i ponadczasowe, wciągane na stopę sztyblety. Mniej jest w niej za to sznurowanych trzewików.

Wygoda to jedno. Drugie to jednak wygląd, w tym kolorystyka, która będzie pasowała niemal do wszystkiego. I na taką właśnie padł w tym sezonie wybór projektów Kazar. Kolorem przewodnim męskiej kolekcji stał się bowiem elegancki, klasyczny brąz dobrze komponujący się z innymi barwami, takimi jak choćby - również obecny w kolekcji - granat.

Nie mniej ważna jest też jakość skóry, z której wykonano kolejne modele obuwia. Wśród zastosowanych materiałów króluje zamsz wykorzystany nie tylko w modelach codziennych, casualowych, lecz także w tych nieco bardziej eleganckich i wyjściowych. Bo skoro okazji do wyjść na oficjalne gale, kolacje i wydarzenia mamy teraz mniej, to tym bardziej powinny być to wyjścia godne brytyjskiej socjety! 

Kolekcja jest już w sprzedaży w salonach Kazar i sklepie online: www.kazar.com

ZOBACZ: KLASYKI MĘSKIEJ SZAFY: rodzaje męskich butów wyjściowych [CZ.1]

CZYTAJ TEŻ: KLASYKI MĘSKIEJ SZAFY: rodzaje męskich butów wyjściowych [CZ.2]

WIĘCEJ O BUTACH: Męskie sneakersy na jesień: jak je nosić?