Model Vision Racer ReWorked, który dostępny będzie od 22 kwietnia, jest wykonany z mieszanki materiałów pochodzących z recyklingu, w tym podeszwy środkowej z systemem EVA Regrind, która jest zbudowana w 5% z pianki EVA pochodzącej z odzysku, co zmniejsza ilość potencjalnych odpadów. Materiał użyty w cholewce i języku zawiera 74% włókien Spinnex, 16% poliestru i 10% Spandexu. Materiał Spinnex produkowany przez New Balance wykorzystuje do 30% fabrycznych odpadów tekstylnych.

Zaangażowanie New Balance w zrównoważony rozwój

W naszym działaniach na rzecz poprawy kondycji planety nie boimy się myśleć dalekowzrocznie jeśli chodzi o poszukiwanie niekonwencjonalnych innowacji, a Vision Racer ReWorked jest tego doskonałym przykładem - mówi Alex Carlson, Senior Designer, Materials Innovation and Sustainability w New Balance. - Razem z Jadenem Smithem, który jest liderem aktywizmu ekologicznego, podeszliśmy do tej edycji przez pryzmat długoterminowej redukcji odpadów oraz stworzyliśmy produkt, który w unikalny sposób wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu, zachowując jednocześnie styl, z którego zasłynął Vision Racer - dodaje. 

Premiera Vision Racer ReWorked jest częścią większej inicjatywy New Balance z zakresu zrównoważonego rozwoju. W jej ramach marka jest zaangażowana w działania na rzecz zdrowszej planety poprzez osiągnięcie do 2030 roku kilku kamieni milowych w zrównoważonym rozwoju. Oprócz wprowadzenia na rynek produktów przyjaznych dla środowiska, takich jak Vision Racer ReWorked, New Balance rozwija kolekcję odzieży z wizerunkiem zielonego liścia. Taki symbol oznacza, że odzież jest wykonana co najmniej w 50% z materiałów przyjaznych dla środowiska - organicznych lub pochodzących z recyklingu. 

Marka połączyła również siły z The Renewal Workshop, wiodącym dostawcą rozwiązań obiegu zamkniętego dla marek odzieżowych i tekstylnych, w celu uruchomienia pilotażowego programu naprawy odzieży. Do końca 2021 roku New Balance przekaże 1% ceny detalicznej wszystkich butów Fresh Foam Hierro v6 sprzedanych w USA na rzecz organizacji ekologicznej 1% for the Planet, co umożliwi wsparcie organizacji zajmujących się zmianami klimatycznymi i ochroną ziem terenów zielonych.