Kultowy serial obchodzi w tym roku 20-lecie od czasu emisji pierwszego odcinka. Aby jak najlepiej uczcić ten moment, właściciele praw do animacji nawiązali współpracę z firmami obuwniczymi. Wcześniej mieliśmy kolab SpongeBob x Nike Kyrie, ale teraz pojawiła się kombinacja, która jest nawet jeszcze ciekawsza. Limitowana kolekcja Timberland x SpongeBob SquarePants składa się z dwóch par butów Timberland Premium 6 Waterproof, które przepełnione są sprytnymi nawiązaniami do słynnej kreskówki.

Butów Timberland Premium 6 raczej nie trzeba przedstawiać. To pierwsze w historii w pełni wodoodporne obuwie. Dwie nowe wersje tego obuwia różnią się wieloma rzeczami. Jasnoniebieska para przedstawia SpongeBoba polującego na meduzy, czyli klasyczną scenę z z wielu odcinków animacji. Z siatką w dłoni SpongeBob wygląda zza kontrastujących białych szwów na trzy meduzy otaczające wytłoczone logo Timberlanda. Z kolei obraz SpongeBob zastępuje logo Timberland na języku. Opcja dwóch wymiennych sznurówek pozwala noszącym zachować tonację niebieskiego lub dopasować je do jasnoróżowego koloru meduz.

CZYTAJ TEŻ: KITH stworzyło kolekcję poświęconą Sprite’owi. Gdzie kupisz podobne ubrania?

Czarna para, przedstawiająca kolejną słynną scenę ze „SpongeBob Kanciastoporty”, pokazuje radośnie biegającego Szeldona Planktona wokół burgera Krabby Patty, który połączono z logiem Timberlanda. Żółte sznurówki na wzór SpongeBoba są skontrastowane z górnymi otworami w kolorze czerwonym. Język jest zadrukowany grafiką twarzy Sponge Boba, a wszystko dopełnia jeszcze gumowy brelok z jego podobizną.

Timberland obie pary wycenił na 220 dolarów, co na nasze daje ponad 860 zł. Co więcej, marka oferuje także buty w wersji dla dzieciaków. Jednak na tym kolekcja wcale się nie kończy, bo do zakupienia są jeszcze t-shirty, kurtka, spodnie oraz bluza z kapturem. Te są w podobny sposób utrzymane w kolorowym i radosnym stylu znanym z animacji. Steetwearowcy, którzy lubią tego typu designy powinni się spieszyć, bo można zakładać, że kolekcja zostanie dość szybko wyprzedana. Znajdziecie ją pod tym linkiem