„Klasyczny amerykański sen” na Discovery Channel dzieje się w Los Angeles. LA to nie tylko kalifornijskie słońce i piękne plaże, to także wielkie możliwości. Dobrze wiedzą o tym Polacy, którzy za oceanem prowadzą swój motoryzacyjny biznes. Każdego dnia z magazynu polskiej firmy w świat wysyłanych jest kilkanaście samochodów. Głową tego interesu jest Łukasz, który dzieli swoje życie między Stanami Zjednoczonymi, a Polską. Szef musi doglądać spraw przynajmniej 4 razy w miesiącu i dlatego regularnie podróżuje między dwoma kontynentami. Do jego zespołu należą Bartek i Andrzej, którzy w poszukiwaniu unikatowych egzemplarzy aut dla klientów przemierzają tysiące mil amerykańskich dróg. Magazynem znajdującym się w Mieście Aniołów, w którym setki modeli czekają na eksport, zarządzają wspólnik Łukasza - Sebastian oraz Asia – jedyna kobieta w tym zespole. W Polsce z kolei prawą ręką szefa jest Piotr, który pomaga w handlu sprowadzonymi pojazdami.

Klasyczny amerykański sen, który się spełnia

W nowym programie Discovery Channel „Klasyczny amerykański sen” poznamy kulisy działania tego potężnego przedsięwzięcia. Dowiemy się, jak znaleźć prawdziwe motoryzacyjne perełki w najdalszych zakątkach USA. Towarzysząc Bartkowi i Andrzejowi przyjrzymy się też procesowi negocjacji, zakupu i testowania wyjątkowych modeli. Jakich dokładnie?

Już w pierwszym odcinku programu zobaczymy Alfę Romeo Gulia Sprint GTA z 1965 roku.  Wyprodukowanych zostało tylko 450 sztuk tego wyścigowego modelu, a jego obecna wartość to 370 tysięcy dolarów (ok. 1 405 000 zł). W jaki sposób tak drogocenne auta transportowane są na inne kontynenty i o czym trzeba pamiętać przed załadowaniem ich do kontenerów? Autorzy programu przyjrzą się także bardziej popularnym modelom, takim jak np. Mercedes SL 560, który trudno jest znaleźć w Europie w dobrym stanie. W Ameryce jest to o wiele łatwiejsze – polska ekipa znajduje około dwudziestu sztuk miesięcznie. Miłośnicy motoryzacji w programie zobaczą także Dutsona 280z z 1976 r., Forda Mustanga z 1966 r., czy Lincolna Mark IV z 1977 r. Łukasz, Bartek i Andrzej odpowiedzą też na pytanie, czy łatwo jest sprzedać klasyczne amerykańskie auto w Polsce.

„Klasyczny amerykański sen” – gdzie, kiedy oglądać?

Program „Klasyczny amerykański sen” to propozycja nie tylko dla wszystkich fanów motoryzacji, ale też dla tych, którzy wciąż nie wierzą, że pasja może stać się sposobem na życie. Główni bohaterowie tego programu udowadniają, że faktycznie może tak być – niezależnie od kontynentu, na którym mieszkasz.

Premiera programu „Klasyczny amerykański sen” już w piątek, 29 marca 2019 o godz. 22:00 na antenie Discovery Channel.