Wielkie zmiany w domu mody Christian Dior  rozpoczęły się już sześć tygodni temu. Wtedy to nowym dyrektorem generalnym firmy został Pietro Beccari, który wcześniej sprawował podobny urząd w Louis Vuitton. Nic więc dziwnego, że jego pierwszą poważną finansową decyzją w Dior Homme było obsadzenie zaufanego współpracownika na stanowisku dyrektora artystycznego marki. Po tym, jak dwa miesiące temu pisałyśmy dla was, że Kim Jones odchodzi z Louis Vuitton, dziś możemy podzielić się informacją o jego nowym stanowisku w męskiej filii dziedzictwa Christiana Diora. Kim Jones, mimo braku doświadczenia w projektowaniu damskich kolekcji, początkowo był jednym z potencjalnych kandydatów na stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Burberry. Kilkanaście dni temu okazało się jednak, że ta posada przypadła Riccardo Tisci.

 „Cieszę się, że mogę powitać Kim Jonesa, z którym miałem okazję współpracować wcześniej w Louis Vuitton. Podziwiam jego twórczą wizję, która łączy zarówno inspiracje  współczesną kulturą, jak i interpretacje konkretnych kodów i dziedzictwa domu mody" - przyznał Beccari. Jones rozpocznie pracę od kolekcji ready-to-wear oraz linii akcesoriów, jego pierwsze projekty dla francuskiej marki ujrzą światło dzienne już w czerwcu tego roku. 

Jednocześnie w sieci pojawiło się oświadczenie Krisa Van Assche. "Po 11 latach spędzonych w Dior Homme, mój umysł i serce wypełniły się doświadczeniami. Opuszczam ten piękny dom, aby realizować nowe wyzwania” wyznał projektant tuż po tym, jak po ponad dekadzie współpracy opuścił stanowisko dyrektora artystycznego Dior Homme. Van Assche mimo rozstania się z kultowym domem mody, prawdopodobnie nadal działać będzie pod opieką koncernu LVMH.