Rodrigo De La Garza rok po otwarciu swojego flagowego butiku przy ulicy Mokotowskiej 8 w Warszawie zaprezentował swoją najnowszą kolekcję dla mężczyzn na tegoroczną zimę. Bo to właśnie w zimie w marynarkach, męskich szalikach i płaszczach od Rodrigo czujemy się najlepiej i najbardziej stylowo. Wśród modeli, które De La Garza lansuje na zimę 2019 znalazły się klasyczne jedno- i dwurzędowe płaszcze, koszule, idealnie skrojone marynarki i garnitury. A wszystko to wykonane z wysokiej jakości materiałów sprowadzanych z Włoch, Wielkiej Brytanii, Belgii i Chile. Przy okazji prezentacji nowej męskiej kolekcji De La Garza pokazał też nowe modele butów loafersów i ramonesek z naturalnej skóry. Meksykanin znany jest też z olbrzymiego sentymentu do tradycji swojego ojczystego kraju. Stąd też w palecie jego zimowych propozycji nie zabrakło kardiganów i poncz wykonanych w 100% z wełny alpaki, która trafia do Polski bezpośrednio z chilijskiej hodowli prowadzonej przez mamę projektanta. Czy te projekty spodobają się polskim mężczyznom? Nie mamy co tego wątpiliwości. Za dowód uznania dla estetyki i jakości jego ubrań niech posłuży fakt, że na prezentacji kolekcji pojawili się tak stylowi faceci jak Piotr Stramowski, Rafał Maserak i Antek Królikowski.

Zdjęcia najnowszych propozycji od Rodrigo De La Garza na zimę 2018/19 znajdziesz w naszej GALERII--->

Kim jest Rodrigo De La Garza?

Rodrigo De La Garza to pochodzący z Meksyku projektant mody męskiej, który postanowił pracować w Polsce i sprowadził tu alpaki ze swojej rodzinnej farmy. Rodrigo De La Garza urodził się w 1978 roku, w Meksyku. Moda od zawsze była jego pasją, ale zdroworozsądkowo wybrał poważne studia, które jednak zarzucił, kiedy przewodził się do Europy, aby rozbudować rodzinną firmę. Ta zajmuje się hodowlą alpak - zwierząt wielbłądowatych, które pochodzą z Ameryki Południowej. Ich włosie jest niezwykle cenne, przez co wykorzystywane jest do produkcji wysokiej jakości tkanin.

Modę na alpakowe swetry i szaliki sprowadził do Polski właśnie Rodrigo. W 2004 założył hodowlę alpak niedaleko Warszawy. Po kilku latach postanowił wrócić do pasji z młodości i zajął się modą. Swoją markę założył w 2010 roku. Wtedy też pokazał swoją pierwszą kolekcję. Tkaniny, z których najczęściej korzysta to merino, kaszmir, alpaka, miękka bawełna czy skóra cielęca. Marka De La Garza produkuje uniwersalne, acz nieco awangardowe ubrania dla elegantów na miarę XXI wieku.