Aleksander Doba po raz pierwszy zasłynął w 1898 roku przepłynięciem Polski po przekątnej, z Przemyśla do Świnoujścia (około 1189 kilometrów). W 2003 roku zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski w kajakarstwie górskim. Rok później udało mu się go obronić. Zdecydowanie największym i najsłynniejszym wyczynem Aleksandra Doby jest przepłynięcie Atlantyku kajakiem! Zrobił to po raz pierwszy w 2010 roku i podróżował 99 dni. Powtórzenie tego wyczynu niespełna pięć lat później zaowocowało przyznaniem Dobie tytułu "Podróżnika roku 2015" przez National Geographic.

Aleksander Doba: wiek

Aleksander Doba urodził się 7 września 1946 roku w Swarzędzu. Ma 72 lata i jak sam przyznaje, chyba zaciął mu się licznik, bo jego duch się nie starzeje. Był szybownikiem, kolarzem, spadochroniarzem, czy żeglarzem, lecz jego największą pasją jest kajakarstwo.

Aleksander Doba: żona i dzieci

Aleksander Doba ma żonę Gabrielę. Mają dwójkę dzieci, Bartłomieja i Czesława.

Aleksander Doba: książka

Pod koniec 2015 roku została wydana biografia Aleksandra Doby o tytule: "Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął kajakiem Atlantyk". Rok później ukazała się jego kolejna książka, "Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean".

Aleksander Doba: Facebook

Aleksander Doba posiada profil na Facebook'u. Znajdziecie go na koncie facebook.com/olodoba.

Aleksander Doba wystąpi w 4. edycji programu "Agent Gwiazdy". Pierwszy odcinek z udziałem naszego dzielnego kajakarza zobaczycie już jutro o 21:30 na antenie TVN.