Keith Flint - od tancerza do wokalisty

Keith Flint, urodzony 17 września 1969 roku w Redbridge, dołączył do The Prodigy, założonego przez Liama Howletta, na początku jako tancerz. Z czasem stał się wokalistą i liderem zespołu. Wydawane przez nich albumy przez długi czas dominowały listy przebojów.

Zadebiutowali w 1992 r. i od tego momentu cieszyli ogromną popularnością przede wszystkim w Wielkiej Brytanii. Album "Music For the Jilted Generation" zwrócił uwagę całego świata na The Prodigy. Ich największe hity to między innymi "Firestarter", "Smack my Bitch Up" i "Breathe", które znalazły się na albumie "The Fat of the Land". Sprzedano go w ilości aż 10 mln egzemplarzy na całym świecie!

Ostatni album The Prodigy „No Tourists” został wydany w listopadzie 2018 roku. Nie dane było mu jednak długo nacieszyć się nową produkcją. O przyczynach śmierci Keitha Flinta pisaliśmy już wcześniej.

Keith Flint - przeciwnik komercji

Znany był z tego, że nienawidził muzyki tworzonej stricte pod komercję. Zawsze dbał o to, by piosenki The Prodigy się wyróżniały i były oryginalne. W 2015 roku Flint skarżył się na obecny stan muzyki, która jego zdaniem zaczęła iść w złą stronę:

 - Byliśmy niebezpieczni i ekscytujący! Teraz nikt nie chce się wychylać. Wszyscy nagrywają pod komercję, przestarzałe i nudne piosenki, bez żadnego ryzyka! Taki właśnie był Flint. Głośny. Zwracający uwagę. 

Po wiadomości o śmierci Keitha Flinta kondolencje dla rodziny muzyka zaczęły napływać ze wszystkich stron. Ed Simons z The Chemical Brothers nazwał go wielkim człowiekiem. Beverly Knight, brytyjska piosenkarka R&B i producentka muzyczna, powiedziała, że był nieustraszonym pionierem, a świat muzyki stracił arcyważną osobę

The Prodigy zdążyło już wydać oświadczenie:

Ze smutkiem i niedowierzaniem chemy potwierdzić śmierć naszego brata i najlepszego przyjaciela, Keitha Flinta. Prawdziwy pionier, innowator i legenda. Na zawsze będziemy za nim tęsknić. Dziękujemy wam za poszanowanie prywatności w tym trudnym dla nas czasie

Świat muzyki stracił bardzo ważną postać. Więcej o przyczynach śmierci Flinta przeczytasz W TYM ARTYKULE--->