Scenariusz pierwszego belgijskiego serialu oryginalnego inspirowany jest książką Jacka Dukaja „Starość Aksolotla”. Jak wygląda fabuła? Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze.

Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Jakiś czas temu Tomasz Bagiński, który wraz z Dukajem jest producentem wykonawczym serialu, wypowiedział się na temat tego, co czyni tekst polskiego pisarza atrakcyjnym do wykorzystania na małym ekranie. „Pomysł na serial zaczerpnięty został ze świetnej książki Jacka Dukaja Starość Aksolotla’, która porusza problem transhumanizmu. To, co najbardziej mi się w niej podoba, to wizja nieuchronnego końca świata i idea, że jedyną szansą na przetrwanie jest ucieczka samolotem z grupą zupełnie obcych sobie ludzi, którzy nie mówią nawet w tym samym języku” – powiedział.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus 2020: prace na planie 2. sezonu „Wiedźmina” wstrzymane!

Serial jest międzynarodową produkcją, bowiem pojawiają się w nim aktorzy z Belgii, Niemiec, Rosji, Francji, Turcji oraz Polski. W obsadzie są m.in. Ksawery Szlenkier, Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall i Vincent Londez.

To kolejny polski pisarz, który ma szczęście do Netflixa. W końcu twórczość Andrzeja Sapkowskiego za sprawą adaptacji „Wiedźmina” stała się wielkim bestsellerem na listach sprzedaży. Choć „Kierunek: Noc” nie jest bezpośrednią adaptacją, to jednak może cieszyć fakt, że kolejni twórcy inspirują się twórczością polskiego autora. W końcu nie jest to codzienność.

Serial zadebiutuje na platformie Netflix na całym świecie jeszcze w tym roku. Poniżej zapowiedź: