Scenariusz pierwszego belgijskiego serialu oryginalnego inspirowany jest książką Jacka Dukaja „Starość Aksolotla”. Polski pisarz wraz z Bagińskim będzie producentem wykonawczym „Kierunku: Noc”. Wszystkie odcinki wyreżyseruje belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheve, zaś showrunnerem jest Jason George, który pracował m.in. przy „Narcos”.

Serial zapowiadany jest jako międzynarodowa produkcja, bowiem pojawią się w nim aktorzy z Belgii, Niemiec, Rosji, Francji oraz Polski. Jak wygląda fabułą? Serial rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze.

Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

CZYTAJ TEŻ: „Wiedźmin”: polska firma zajmie się efektami specjalnymi do serialu Netflixa

Tomasz Bagiński wypowiedział się na temat tego, co czyni tekst Dukaja atrakcyjnym do wykorzystania na małym ekranie. „Pomysł na serial zaczerpnięty został ze świetnej książki Jacka Dukaja Starość Aksolotla’, która porusza problem transhumanizmu. To, co najbardziej mi się w niej podoba, to wizja nieuchronnego końca świata i idea, że jedyną szansą na przetrwanie jest ucieczka samolotem z grupą zupełnie obcych sobie ludzi, którzy nie mówią nawet w tym samym języku” – powiedział.

Można powiedzieć, że ostatnio polscy pisarze mają szczęście do Netflixa. Po Andrzeju Sapkowskim teraz przyszedł czas na Jacka Dukaja, który cieszy się przecież uznaniem nie tylko w naszym kraju. Na razie nie znamy daty premiery serialu, ale w sieci pojawił się już pierwszy teaser.