Reebok i Kendrick Lamar łączą siły w momencie podwójnej premiery - raper wydaje płytę "Untitled Unmastered" dotyczącą niesprawiedliwości społecznej a marka wypuszcza na rynek sygnowany jego nazwiskiem model sneakerów Club C. Jak buty mogą wiązać się z przesłaniem krążka artysty? Kendrick interpretuje to w swoim stylu:

"Teraz, ważniejsze niż kiedykolwiek jest by jednostki współgrały razem, jako jeden organizm. Nowy model Club C to wezwanie do jedności oraz równości, które równocześnie motywuje ludzi do spojrzenia ponad powierzchnię i poszukiwania głębszego znaczenia. To jest dokładnie to co chciałbym robić ze swoją muzyką i teraz robię również z linią Club C" - stwierdza Kendrick.

Opowieść, opowieścią, ale my wolimy przyjrzeć się detalom sneakerów. Mamrmurkowa tkanina ma wzór jakby rozmyty kwasem (czarno-biały wzór ma odnosić się do tematu równości w społeczeństwie). Język, panel boczny i wkładkę zdobią zaś czerwone elementy symbolizującę moc, pasję i siłę a wyróżnione w logotypie litery „K” i „O” nawiązują do pseudonimu artysty.

Buty Reebok Classic x Kendrick Lamar

Reebok Classic x Kendrick Lamar Club C Capsule będą dostępne zarówno w szerokiej męskiej rozmiarówce, jak i dziecięcym rozmiarze od 13 stycznia 2017 r.