Keanu Reeves zaprezentował swoją kolekcję przy okazji wywiadu udzielonego magazynowi „GQ”. Wideo nakręcono w siedzibie Arch Motorcycles w Hawthorne w Kalifornii. Reeves jest współwłaścicielem tej firmy, znanej z tworzenia motocykli z segmentu custom. Aktor opowiada na nagraniu o początkach swojej przygody z motocyklami, pokazując przy okazji częściowo gotowe maszyny Arch, przygotowywane dla klientów. Te wyglądają niesamowicie.

Arch to rzecz jasna niejedyne motocykle w garażu Keanu. Może on pochwalić się także kolekcjonerskimi egzemplarzami, które zbiera od ponad 30 lat. Wśród nich znajdziemy chociażby zielone Ducati 998 z 2004 roku, które miliony widzów widziało za sprawą filmu „Matrix Reaktywacja”. Pod ręką są też Kawasaki ZX-10, Yamaha R1 czy Aprilia RSV4, gdy trzeba wyskoczyć na tor wyścigowy.

„Chodzi o instynktowność tego doświadczenia, wiatr, dźwięk”, mówi Reeves o swojej obsesji na punkcie motocykli. „To naprawdę świetny sposób na ucieczkę. Kiedy nie jeżdżę na motocyklu, czuję się, jakbym był na głodzie narkotycznym. To nie jest dobre dla mojego zdrowia” – dodaje.

W filmiku słyszymy również, jak Reeves opowiada o „młodej kobiecie”, która nauczyła go jeździć na motocyklu w 1986 roku, kiedy kręcił film za granicą. Po powrocie do Los Angeles młody aktor kupił Norton Commando 850 z 1973 roku. „Nauczyłem się kochać Nortona” – przyznaje. Reeves z rozrzewnieniem wspomina jazdę swoim „kanarkowo-żółtym Nortonem” z Riverem Phoenixem podczas kręcenia znakomitego filmu „Moje własne Idaho”.

„John Wick 3: Parabellum” – kiedy premiera?

Raczej nikogo nie zdziwi, że w 3 . części serii John Wick pojawia się scena, w której Keanu Reeves jedzie na motocyklu (choć w scenach akcji zapewne pojawia się kaskader). Nie zmienia to faktu, że „John Wick 3: Parabellum” to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów akcji tego roku. Reeves po raz ostatni wcieli się w emerytowanego zabójcę na zlecenie. Każdy, kto widział dwie poprzednie części, doskonale wie, że tytułowy bohater nie będzie miał najlżejszego życia. Musi uciekać,  bowiem wyznaczono nagrodę za jego głowę w wysokości 14 mln dolarów. Jest to efekt złamania głównej zasady – odebrał życie na terenie Hotelu Continental. Pomocy Wick ma szukać między innymi u Sofii, nowej postaci, w którą wciela się zdobywczyni Oscara Halle Berry.

W „John Wick 3: Parebellum” zobaczymy m.in. Angelicę Huston, Lance’a Reddicka, Asię Kate Dillon, Marka Dacascosa, Jasona Mantzoukasa, Yayana Ruhiana, Cecepa Arif Rahmana, Tigera Hu Chen, Iana McShane’a, Laurence Fishburne’a, Lance’a Reddicka, Ruby Rose oraz Hiroyukiego Sanadę.

Reżyserem filmu jest Chad Stahelski, który nakręcił dwie poprzednie części. Również nie zmieniło się nazwisko scenarzysty – po raz trzeci za historię odpowiedzialny jest Derek Kolstad. Patrząc na to, co dzieje się w pierwszym trailerze do 3. części, widać, że możemy spodziewać się po raz kolejny stylowych zdjęć, kapitalnie zainscenizowanych walk wręcz i strzelanin, a także uroczo przegiętej fabuły.

„John Wick 3: Parabellum” będzie miał swoją premierę w Polsce 17 maja 2019 roku.