W ciągu swojej 34-letniej kariery filmowej Kanadyjczyk potrafił się odnaleźć w praktycznie każdej sytuacji. Gdy trzeba było ubrać elegancki garnitur na czerwony dywan, nie było problemu. A gdy nie musiał tego robić, to często stawiał na bardzo luźny, causalowy streetwear. Ba, w latach 90. wyglądał jak rasowy grungowiec. W końcu to facet, który uwielbia oversizowe koszulki, beanie, buty robocze i jeansy.

Dziś częściej zobaczymy go we świetnie skrojonych, ciemnych garniturach, ale zamiłowanie do grungowego stylu z lat 90. mu właściwie nie minęło. Na przestrzeni swojej kariery pokazał, że nie trzeba przesadnie kombinować, by wyglądać dobrze. Poniżej 5 pomysłów od Reevesa, które warto stosować w swojej garderobie:

Aksamit

Od jakiegoś czasu zestaw jeansowy ponownie cieszy się uznaniem w modzie męskiej. Jednak nie jest to jedyna specyficzna kombinacja, która zdaje egzamin. Keanu Reeves już na początku XXI wieku pokazał, że mężczyzna może wyglądać równie dobrze w komplecie z aksamitu lub welwetu. To co może się podobać, to skromność aktora. Prosty T-shirt i zwyczajne zamszowe buty jako uzupełnienie raczej nietypowego stroju mówi samo za siebie. A jeśli ktoś nie chce takiego zestawu, to zawsze oże połączyć aksamitną marynarkę ze swetrem, koszulą i chinosami lub spodniami w kant.

Koszula w odstawkę

Moda nauczyła nas między innymi tego, że nie powinniśmy bać się porzucać koszuli na rzecz T-shirtu, gdy zakładamy garnitur. Sęk w tym, że takie rzeczy Reeves robił już w latach 90. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie z premiery „Adwokata diabła” z 1997 roku. Beżowy garnitur z brązową koszulką to świetne połączenie. A beanie jako dodatek to już dość odważny akcent, ale tutaj sprawdza się dobrze.

Dobry V-neck to podstawa

Jest jeszcze jeden sposób noszenia garnituru z koszulką. Trafnym pomysłem jest założenie modelu V-neck (w serek). Zwolennikami tego typu rozwiązania są chociażby Ryan Gosling czy Donald Glover. Reeves w swoim stylu postawił na monochromatyczną stylizację i jest to bez wątpienia dobra inspiracja.

Łamanie zasad

Wydarzenie black tie wymaga od nas ubierania muszki do smokingu. Jednak Keanu w 2002 roku podczas jednego z wydarzeń filmowych postanowił złamać tę regułę, przychodząc w białym krawacie. To odważny ruch, który totalnie się opłacił, bowiem biel odważnie i efektownie kontrastowała z czernią stroju. Jeśli kiedyś w przyszłości będziecie na jakimś wieczornym wydarzeniu, to ten pomysł jest warty rozważenia.

Warstwy

Jeden z najlepiej ubranych mężczyzn na planecie, Jeff Goldblum, pojawił się ostatnio w ciekawym stroju – pod trenczem skrywał skórzaną kurtkę. Reeves robił takie rzeczy już dwie dekady temu, bowiem przynajmniej raz kurtka motocyklowa stanowiła dodatkową warstwę jego stylizacji. To dość szalony wygląd, ale bez wątpienia oryginalny.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Clinta Eastwooda. Aktor skończył właśnie 90 lat, ale jego styl nie ma metryki

CZYTAJ: Co ma w szafie Daniel Craig? I ty możesz wyglądać jak filmowy James Bond!