The Central Perk - ulubiona kawiarnia przyjaciół z kultowego serialu „Przyjaciele” stała się dla wielu przedsiębiorców gastronomicznych okazją do zarobku. Przez ostatnie lata nie tyko w Polsce pojawiło się przynajmniej kilka lokali nią inspirowanych. Nie wszystkie dostały jednak licencję od producenta amerykańskiego serialu. Nie wszystkie tez przetrwały próbę czasu i klientów. Jak się jednak okazuje, moda na „Przyjaciół” nie przemija. Tak samo jak fame The Central Perk. Teraz kultowa kawiarnia będzie mogła zagościć także w Twoim domu. A to dzięki specjalnemu zestawowi Lego, który marka ma zamiar wypuścić na rynek zabawek. Choć w tym przypadku będzie to raczej zabawka dla dorosłych.

Kawiarnia The Central Perk z „Przyjaciół” z Lego

Zestaw The Central Perk z Lego został skomponowany przez Mric76 - użytkownika portalu Lego Ideas. Na stronie Lego Ideas fani budowli z plastikowych klocków z Danii mogą zgłaszać swoje pomysły na zupełnie nowe kompozycje i zestawy. The Central Perk z kultową kanapą i stolikiem na kubki kawy serwowanej przez opryskliwego menedżera osiągnął bardzo wysoki wynik w internetowym głosowaniu na nowy zestaw, który powinien zostać wprowadzony do produkcji. Lego zadecydowało więc, że faktycznie go wyprodukuje.

The Central Perk z Lego - kiedy i za ile?

Zestaw The Central Perk nie jest póki co dostępny w sprzedaży. Lego nie podało też póki co jego przybliżonej ceny. Niezależnie od tego, jaka by ona nie była, zestaw na pewno będzie cieszył się sporą popularnością. W końcu ci, którzy w latach 90. oglądali „Przyjaciół” są dziś najczęściej w wieku średnim i zgadujemy, że z racji na sentyment do serialu będą w stanie wydać na niego nawet kilkaset dolarów. Przynajmmniej ci z nich, którzy poza „Przyjaciółmi” za młodu pasjonowali się też układaniem zestawów Lego. Znacie kogoś takiego?