Karl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld, niemiecki projektant mody, artysta oraz fotograf zamieszkały w Paryżu, zmarł w wieku 85 lat. Doniesienia o jego śmierci podały dziś francuskie media. Lagerfeld pracował nad wieloma projektami modowymi i artystycznymi związanymi z modą. Przez 36 lat był dyrektorem artystycznym domu mody Chanel. Kreował markę modową oznaczoną swoim imieniem i nazwiskiem oraz kierował włoskim domem mody Fendi. W 2004 roku zaprojektował kolekcję dla H&M, rozpoczynając tym samym serię „wielkich projektantów” dla tej sieci.

Karl Lagerfeld - informacja o śmierci

Smutną wiadomość o śmierci Karla Lagerfelda podał dziś serwis WWD - Karl Lagerfeld nie żyje, zmarł w wieku 85 lat w Paryżu. Zagraniczne media nie podają jeszcze szczegółowych informacji co do śmierci i planowanej daty pogrzebu. Wiadomo jednak, że projektant ciężko chorował od przynajmniej kilku tygodni. Karl Lagerfeld nie pokazał się też na końcu swojego ostatniego pokazu Chanel, gdzie podczas finału pokazała się zamiast niego projektantka Virginie Viard. Branża mody zaczęła wówczas martwić się o stan zdrowia projektanta i zastanawiać się, czy to znak, że Lagerfel powoli żegna się z pracą w Chanel. Dziś już wiemy, że z domem mody pożegnał się na dobre...

Karl Lagerfeld - życiorys

Karl Lagerfeld urodził się w Hamburgu 10 września 1933. W 1953 roku wyemigrował z matką do Paryża, gdzie osiadł na stałe. Dwa lata później zwyciężył w prestiżowym konkursie mody, co otworzyło mu drzwi do pracy w domu mody Balmain. W późniejszych latach karierę wiązał z markami takimi jak Krizia, Charles Jourdan i Valentino. W 1972 wraz z domem mody Chloé stworzył biało-czarną kolekcję Deco, która stanowiła początek jego międzynarodowej kariery. Od 1983 kierował domem mody Chanel. W 2007 roku jego osobista marka zmieniła nazwę z „Lagerfeld Gallery” na „Karl Lagerfeld”. 

Karl Lagerfeld - pożegnanie

Po podaniu informacji o śmierci Lagerfelda na Instagramie od razu pojawiają się kolejne zdjęcia z Karlem oraz kondolencje dla rodziny projektanta oraz jego najbliższych współpracowników. Donatella Versace, Anna Wintour, Pernille Teisbaek, Jacquemus, Mariano Vivanco, Valentino Garavani, Alexa Chung, Jeanne Le Bault - to tylko kilka znanych osobistości ze świata mody, które już opublikowały swoje kondolencje. W gronie tym znalazła się także Anja Rubik. Zobaczcie, co napisała po śmierci Karla Lagerfelda: