Wszyscy pamiętają zapewne informacje o tym, że Tomasz Kot miał być głównym złoczyńcą w nowym filmie z Jamesem Bondem. Reżyser Danny Boyle chciał właśnie do tej roli polskiego aktora, ale rzekomo nie spodobało się to Danielowi Craigowi. Ostatecznie Boyle porzucił projekt i szanse Kota na angaż całkowicie przepadły. Zamiast Kota producenci wybrali Ramiego Maleka. Jednak gwiazda „Zimnej wojny” wcale nie zraziła się tym niepowodzeniem i od dłuższego czasu konsekwentnie buduje swoją karierę na międzynarodowej arenie.

ZOBACZ TEŻ: Wszystkie piosenki z filmów o Jamesie Bondzie. Od najgorszej do najlepszej [PRZEGLĄD ELLE MAN]

Najnowszym potwierdzeniem tego jest jego występ w nadchodzącym brytyjskim thrillerze „A Perfect Enemy” opartym na książce Amelie Nothomb „Kosmetyka wroga”. Akcja książki dzieje się na lotnisku i trwa niespełna dwie godziny. Do oczekującego na opóźniony samolot do Barcelony Jeromea Angusta dosiada się obcy człowiek. Mimo nieskrywanej niechęci Angusta nawiązuje z nim rozmowę. Od słowa do słowa wychodzi na jaw, że ówże natręt, który przedstawia mu się jako Textor Texel, jest świetnie zorientowany w jego życiu, w tym w różnych najintymniejszych i najgłębiej skrywanych dotychczas zdarzeniach. Nawet tych najmroczniejszych.

Wiemy, że obok Kota w filmie zagra Athena Strates, która wystąpiła w ubiegłym roku obok Helen Mirren w „Kłamstwie doskonałym”. Reżyserem „A Perfect Enemy” jest Hiszpan Kike Maillo. Kot opublikował na swoim Instagramie screen z magazynu Variety, który zamieścił pierwsze zdjęcie z planu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tomasz Kot (@tomasz_kot.official) Sty 20, 2020 o 4:37 PST

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana, ale fabuła zapowiada się interesująco.

Kariera Tomasza Kota

Trzeba oddać, że nasz aktor umiejętnie ostatnio zarządza swoją międzynarodową karierą. Po sukcesie „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego, gdzie zagrał świetną rolę obok Joanny Kulig, Kot dołączył m.in. do prestiżowej agencji aktorskiej United Talent Agency, z którą współpracują chociażby Anthony Hopkins czy Daniel Radcliffe.

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Kot zagra Nikolę Teslę w filmie biograficznym. To kolejny sukces polskiego aktora

Kot zagrał m.in. w serialu BBC o II wojnie światowej „World on Fire”. W tamtym roku dowiedzieliśmy się, że aktor wcieli się w rolę słynnego naukowca, Nikolę Teslę. Wiele wskazuje na to, że na tym w przypadku Polaka się nie skończy.