„Kapitan Marvel” - fabuła

Fabuła filmu „Kapitan Marvel” osadzona jest w 1995 roku i ukazuje losy kobiety o imieniu Carol Danvers. Zostaje on jedną z najpotężniejszych superbohaterek w czasie, kiedy Ziemia ogarnięta jest wielką wojną między dwiema kosmicznymi rasami. To właśnie na Carol spadnie zadanie rozwiązania tego konfliktu. Czy jej się uda? Zgadujemy, że tak zarysowana fabuła nie może skończyć się źle. No bo czy którykolwiek z dotychczasowych filmów Marvela nie kończył się happy endem?

„Kapitan Marvel” - obsada

Roli głównej w „Kapitan Marvel” podjęła się Brie Larson (piękna zdobywczyni Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie „Pokój” z 2015 roku). Larson w najnowszej produkcji Marvela partnerują m.in. Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn i Jude Law. Reżyserami filmu są zaś Anna Boden i Ryan Fleck, którzy w swoim wspólnym portfolio mają już takie hity jak „Sugar”, „Szkolny zachwyt” i „Urodzenie zwycięzcy”.

„Kapitan Marvel” - trailer

W sieci pojawiły się dziś w nocy świeżutkie materiały promocyjne filmu. Na pierwszy (a raczej drugi) ogień poszedł kolejny zwiastun filmu, dzięki któremu możemy zobaczyć fragmenty nowych scen. Co ciekawe, zwiastun ten wypuszczono właśnie teraz z racji na przypadające obecnie w USA mistrzostwa footballu studentów. Oglądając ten zwiastun nie możemy się oprzeć wrzeniu, że już 8 marca czeka nas kawałek naprawdę rasowej rozrywki. Tym samym liczymy, że Marvel najlepsze zachował jednak dla siebie...

„Kapitan Marvel” - plakaty

Przy okazji drugiego zwiastuna w sieci pojawiły się też 3 nowe plakaty do filmu. Dwa z nich utrzymane są w standardowej dla Marvela konwencji, akcentującej centralne dla fabuły postaci. Jeden z nich znacznie się na ich tle wyróżnia. Swoją estetyką nawiązuje bowiem do designu plakatów socrealizmu, w których centralnymi postaciami byli przodownicy pracy miast i wsi. Czy tylko my mamy takie skojarzenie? A może film w przewrotny sposób będzie nawiązywał do tych czasów? O tym przekonamy się już 8 marca tego roku. Bo zdecydowanie zamierzamy to sprawdzić na własne oczy!