Dlaczego zamawiamy kamikaze?

Kamikaze drink przypomina drinka Blue Heaven, ale jest odrobinę mocniejszy. Możemy zrobić go w kilku kolorach – najpopularniejsze to niebieski, zielony, żółty oraz czerwony. Aby nadać drinkom odmienny smak, możemy użyć kilku rodzajów wódki. Opcja stworzenia efektownej "tęczy" kolorów i smaków sprawia, że drink kamikaze nieustająco cieszy się olbrzymią popularnością na imprezach - zarówno tych domowych, jak i w klubach.

Kamikaze - jak pić, kolor, cena

Sok z cytryny sprawia, że drinki kamikaze mają oryginalny smak i nie trzeba ich niczym popijać. Przed domówką, którą organizujesz, warto pomyśleć o wcześniejszym wyciśnięciu większej ilości soku z cytryny, jest to bowiem dość żmudna praca. Sok możemy przechowywać w chłodniejszym pomieszczeniu lub lodówce w dzbanku czy innym szklanym naczyniu. Przed każdą imprezą warto zaopatrzyć się też w dużo kieliszków do wódki (50 ml). Goście, którzy będą mieli do wyboru kilka kolorów drinka kamikaze, z chęcią spróbują każdego z nich. Kamikaze to bowiem nie tylko mały drink kolorze blue. Ten napitek może występować w całej palecie kolorów. Warto skorzystać z tej jego właściwości!

Cena drinka kamikaze w barach jest stosunkowo niska i waha się między 20 a 40 złotych. Brzmi jak bardzo drogi drink? Od razu uspokajamy. Zazwyczaj w tej cenie od razu płacimy nie za jeden, ale za 4 drinki. Są to tak zwane shoty, które pije się jeden po drugim, uprzednio ustawiając kieliszki w linii, jeden obok drugiego. Tak wygląda to w przypadku kultury barowej czy klubowej. A jak pić kamikaze w domu? I przede wszystkim - jak je przygotować? Mamy dla Was kilka uniwersalnych i niezawodnych przepisów!

Przepis na kamikadze

Każdy z poniższych przepisów na kamikaze jest dobrany tak, aby można było stworzyć z niego około 4 shoty w jednym kolorze. Kolor determinują dodatki dolewane do wódki, na bazie której tworzysz drinki:

Niebieski Kamikadze shot – składniki

 • 60 ml wódki
 • 60 ml likieru Blue Curacao
 • 60 ml soku z cytryny

Niebieski kamikaze drink ma intensywny niebieski kolor dzięki likierowi Blue Curacao.

Zielony Kamikaze drink – składniki

 • 60 ml wódki
 • 60 ml likieru miętowego
 • 60 ml soku z cytryny

To kamikaze będzie miało kolor zielono-żółty, przypominający limonkowego landrynka. 

Żółty Kamikadze shot – składniki

 • 60 ml wódki
 • 60 ml wódki smakowej – o smaku marakui lub cytrynówki
 • 60 ml soku z cytryny

Dla podkreślenie żółtego koloru można również dodać likieru Triple Sec. Warto także dolać żółtego syropu dla wzmocnienia kolorystyki.

Czerwony Kamikaze drink – składniki

 • 60 ml wódki
 • 60 ml wódki smakowej – truskawkowej, arbuzowej lub żurawinowej
 • 60 ml soku z cytryny

Jak zrobić drink kamikaze?

Przepis na kamikadze jest o tyle prosty, że wszystkie składniki łączymy ze sobą w tym samym czasie. Najlepiej zrobić to w shakerze, jednak w przypadku jego braku możemy również wykorzystać plastikową butelkę czy inny zamknięty pojemnik. Cena przygotowania drinka kamikaze jest uzależniona od tego, jaki likier wybierzemy oraz z jakiej wódki przygotujemy shoty. Opcjonalnie, dla schłodzenia drinków można dodać kostki lodu. Te wchodzą jednak w grę tylko w przypadku użycia shakera. Należy chwilę poczekać, aż drink się schłodzi i dopiero wtedy rozlewamy go do kieliszków.

Drink kamikaze jest jednym z najciekawszych drinków, który możemy zamówić lub zaserwować podczas imprezy. Nie tylko pije się go zdecydowanie inaczej niż wódkę i nie trzeba go niczym popijać (żegnajcie soki w wysoką zawartością cukru czy napoje gazowane!), a jednocześnie wygląda efektownie i jest można go przygotować w wielu kolorach. Przepis na kamikadze można dowolnie modyfikować dodając np. sok z limonki zamiast cytryny.

Kamikaze to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych shotów, które możemy dostać w barze. Kamikaze to nie tylko opcja na rozweselenie dla prawdziwych… kamikaze, lecz także dla smakoszy alkoholi w różnym wydaniu. Choć nie oszukujmy się, w przypadku tego drinka liczy się przede wszystkim efekt. Jeden kamikaze drink to stanowczo za mało, ale biada temu kto poskromi całą kolejkę. Wykonanie kamikaze nie jest ani pracochłonne, ani skomplikowane, ani specjalnie drogie. A smakuje niesamowicie. Od tej pory nie jesteś już skazany na kamikaze w barze. Stosując nasze przepisy możesz zacząć je robić także w domu. Kto zamierza się zabawić w barmana w najbliższy weekend? Niech to będzie bardzo kolorowa zabawa!