Projekt został powołany do życia w 2007 roku i przez dziesięć lat obecności na rynku przyniósł ponad 8 mln złotych potrzebującym.U jego podstaw leży proste założenie –  każda zarobiona złotówka ma trafić do podopiecznych fundacji wskazywanych przez bohaterów. Nie inaczej będzie w tym roku. Niezwykle trudnym i wymagającym dla nas wszystkich. Dla organizacji niosących pomoc potrzebującym zwłaszcza. Nie można organizować imprez i wydarzeń, nie można kwestować, a ludzie sami muszę zmagać się z gigantycznymi kłopotami, więc pomagają mniej, a potrzeb rozmaitych przybywa.

W tym roku bohaterowie kalendarza „Dżentelmani" wspierać będą „Dom Aniołów Stróżów" w Katowicach, gdzie codziennie pod opieką fundacji są setki dzieci. Dzieci mające rodziców, ale nie mające domu. Znajdują opiekę, posiłek wsparcie pod dachem Aniołów. Wsprarcie zostanie udzielone także Fundacji „Pomóż Im" z Białegostoku wspierającą rodziców i dzieci, które urodziły się z licznymi wadami, a nie dostają wsparcia od państwa. Część przychodu trafi też do Fundacji TVN w związku z projektem budowy Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum zdrowia Dziecka. To niezwykle ważny projekt w tych szalonych i wymagających dla młodzieży czasach.

Wśród tegorocznych bohaterów kalendarza jest aż 9 debiutantów. Po raz pierwszy pojawiają się: Cezary Pazura, Przemek Kossakowski, Andrzej Bargiel, Mateusz Gessler, Jan Błachowicz, Maciej Musiałowski, Bartosz Zmarzlik, Piotr Stramowski, Mikołaj Roznerski. Pozostali obeznani z kalendarzową formą pomagania to: Maciej Zakościelny po raz 6, Maciej Musiał po raz 4, Paweł Małaszyński po raz 7, po raz drugi pojawiają się Tomasz Kot, Sebastian Karpiel Bułecka, Jankes, Marcin Prokop.

KALENDARZ DŻENTELMENI 2021 może już zamawiać w przedsprzedaży na www.lancerto.com. Za darmową dostawę do paczkomatów odpowiada Inpost.