Nadszedł dzień, na który wszyscy najbardziej zagorzali miłośnicy marki z Cupertino czekali od dawna. Dzisiaj o godzinie 19 w sieci odbędzie się oficjalna premiera nowej wersji iPhone'a. Zdajemy sobie sprawę, że wyznawców marki Apple nie trzeba przekonywać o zaletach nowego modelu, jednak z dziennikarskiego obowiązku przedstawiamy nowości i specyfikacje nowego smartfona. 

Modele dostosowane do potrzeb

Wszystko wskazuje na to, że na dzisiejszej premierze zobaczymy cztery nowe wersje smartfona: iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro MAX. Pierwszy z nich ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie najmniej wymagających użytkowników, którzy bardziej niż rozbudowane technologie i duży ekran cenią sobie przystępną cenę i kompaktowe rozmiary. Iphone 12 Mini będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,4 cala, aparat w technologii dual lens, a także trzy wersje wbudowanej pamięci: 64 GB, 128 Gb i 256 GB. Model w USA będzie kosztował około 699 dolarów. 

iPhone 12 to z kolei model stworzony dla miłośników nowych rozwiązań od Apple z ograniczonym budżetem. Za dodatkowe 100 dolarów względem ceny modelu Mini, użytkownicy otrzymają większy ekran (6,1 cala), a także nieco bardziej pojemną baterię, która ma wydłużyć cykl pracy smartfona na jednym ładowaniu.

Dla prawdziwych entuzjastów marki z nadgryzionym jabłkiem przygotowano modele iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro MAX. Producent wycenił je odpowiednio na 999 i 1099 dolarów. Model Pro wyróżnia się dużo lepszym aparatem od standardowej wersji wyposażonym w obiektyw szerokokątny i czterokrotny zoom optyczny. Powiększeniu uległa też wbudowana pamięć. W gamie będą dostępne modele o pojemności 128 GB, 256 GB, a nawet 512 GB. Najwyższy model tegorocznego iPhone'a już na pierwszy rzut oka wybija się na tle „rodzeństwa". Model Pro MAX wyposażono w ekran o przekątnej 6,7 cala, który jeśli zapewnienia producentów się sprawdzą, będzie największym iPhonem w historii. 

5G w iPhonie?

Przed premierą pojawiło się wiele plotek, że najnowsze modele iPhonów będą dostosowane do obsługi technologii 5G. Potwierdzeniem tych wiadomości może być tytuł konferencji prezentującej nowe modele „Hi, Speed". Oznaczałoby to, że na rynku pojawią się pierwsze modele smartfonów od Apple mogące obsługiwać nową technologię. Więcej o nowościach w nowym sprzęcie od giganta z Cupertino będzie można dowiedzieć się w czasie oficjalnej premiery, która będzie transmitowana na YouTubie. 

ZOBACZ: Który zegarek sportowy wybrać? Powinieneś zwrócić uwagę na trzy konkretne cechy

CZYTAJ TEŻ: Wybierasz się na wakacje w góry? Sprawdź, co powinieneś zabrać ze sobą

ELLE MAN POLECA: Biegiem na szczyt. Jaki sprzęt przyda się do biegania po górach?