Już wcześniej wiedzieliśmy, że w obsadzie „Jurassic World 3” zobaczymy Jeffa Goldbluma, który jako dr Ian Malcolm pojawił się w małej roli już w drugiej części „Jurassic World: Upadłe królestwo”. Teraz dołączy do niego nie tylko Laura Dern, ale także Sam Neill, czyli odtwórca Dr. Alana Granta z „Parku Jurajskiego”. Oczywiście ponownie głównymi gwiazdami nadchodzącego widowiska będą Chris Pratt i Bryce Dallas Howard.

Reżyserem filmu będzie Colin Trevorrow, który miał swój wkład w niebywały sukces „Jurassic World” z 2015 roku (1,6 mld dolarów zysku z całego świata). Za scenariusz odpowiedzialna jest Emily Carmichael („Pacific Rim: Rebelia”). Bazowała na pomyśle Trevorrowa i Dereka Connolly’ego.

ZOBACZ TEŻ: 7 filmów o sztucznej inteligencji, po których znienawidzisz roboty

Niestety póki co nie znamy fabuły filmu. Jak doskonale wiadomo, druga część skończyła się wydostaniem dinozaurów na wolność. Konsekwencje tego wydarzenia mogliśmy poznać za sprawą filmu krótkometrażowego „Battle at Big Rock”, który Universal umieścił na YouTubie dwa tygodnie temu.

Park Jurajski” i „Jurassic World”

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w 1993 roku, gdy do kin trafił „Park Jurajski” na podstawie książki Michaela Crichtona o tym samym tytule. Wyreżyserowany przez Stevena Spielberga okazał się niesamowitym hitem i dużym krokiem naprzód w kwestii efektów specjalnych. Obraz doczekał się jeszcze dwóch sequeli („Zaginiony świat: Jurassic Park” i „Park Jurajski III”). Drugi z nich również cieszył się dużą popularnością, ale przy trójce z 2001 roku zmiana reżysera na Joego Johnstona przyniosła wyraźny spadek wpływów.

Później nastąpiła długa przerwa, bo fani na 4. film z serii musieli czekać do 2015 roku. „Jurassic World” rozbił światowy box office, więc szybko ruszono z sequelem. „Jurassic World: Upadłe królestwo” poradził sobie niewiele gorzej od poprzednika, bo zarobił 1.3 mld dolarów. Recenzje były wyraźnie gorsze, ale nie przeszkodziło to w sukcesie filmu. Można zakładać, że ten sam los spotka „Jurassic World 3”. Tym bardziej, że do obsady powrócili świetni aktorzy.