Jose Mourinho ogłoszony trenerem Tottenhamu

Odległe, czternaste miejsce w tabeli, bilans bramkowy na poziomie jedynie +1 i aż 20 punktów straty do pierwszego w tabeli Liverpoolu. Dokładając do tego wstydliwe porażki z Brightonem (0-3) czy Bayernem Monachium (2-7) wyłania się obraz drużyny w kryzysie, z którego nie potrafił jej wyciągnąć poprzedni trener - zwolniony we wtorek nad ranem Mauricio Pochettino.

Drużyna Tottenhamu ostatni mecz w lidze wygrała po ciężkich męczarniach z bijącym się o utrzymanie Southampton pod koniec września. Słynący z cierpliwości i ostrożnych ruchów prezes Spurs Daniel Levy nie wytrzymał i zwolnił dotychczasowego trenera, w którym niegdyś widział materiał na sir Alexa Fergusona. 

Nie minęła nawet doba, a już ogłoszono nazwisko nowego trenera Tottenhamu. Zostanie nim Jose Mourinho. The Special One pozostawał bez pracy od grudnia ubiegłego roku po tym, jak został zwolniony z Manchesteru United. Teraz rękę do Portugalczyka wyciągnął Daniel Levy, który powierzył mu wyciągnięcie Tottenhamu z kryzysu.

- Zatrudniając Mourinho wybraliśmy jednego z najbardziej utytułowanych menedżerów w historii piłki nożnej. Ma wielkie doświadczenie i świetnie potrafi zmotywować swoich zawodników. W każdym klubie, w którym pracował, odnosił sukcesy. Wierzymy, że jego przyjście wprowadzi do szatni energię i doda piłkarzom wiele wiary - powiedział Daniel Levy.

Jose Mourinho ogłoszony trenerem Tottenhamu: jego rozbrat z piłką nie był długi

Przypomnijmy - Mourinho od zwolnienia z Manchesteru United pozostawał na tak zwanym „urlopie” trenerskim. Mimo wszystko cały czas uczestniczył w piłkarskim życiu. Zaliczył epizod jako ekspert w rosyjskiej stacji sportowej i przez cały czas śledził losy futbolu ze znanym dla siebie wielkim zaangażowaniem.

Jose Mourinho ma na swojej półce wiele medali. Portugalski trener zaliczył w swojej karierze trenerskiej masę udanych epizodów - między innymi tripletę z Interem Mediolan, Puchar Ligi Mistrzów z FC Porto, mistrzostwo Hiszpanii z Realem Madryt czy puchary FA Cup i Carabao Cup z Chelsea i Manchesterem United. Teraz przed Mourinho bardzo ciężkie wyzwanie - wyciągnięcie Tottenhamu z dołka będzie niezwykle trudne. Jak myślicie, czy The Special One podoła?