„Joker” ma ukazać, jak strudzony życiem komik popada w obłęd i staje się psychopatycznym mordercą. Jeśli to nie brzmi dla kogoś dobrze, to trzeba podkreślić fakt, że film otrzymał kategorię R, co oznacza, że nie zabraknie w nim konkretnej przemocy.

To że Warner Bros. ma spore ambicje w przypadku tego tytułu wskazuje już sam fakt zatrudnienia Joaquina Phoenixa do głównej roli. Phoenix to aktor znany przede wszystkim z ról w ambitnych filmach jak „Mistrz”, „Ona” czy „Wada ukryta”. Jego udział jest praktycznie zawsze gwarancją jakości. Na pewno nie miał łatwego zadania, gdy zgodził się na zagranie Jokera. W tę postać wcielali się wcześniej ze świetnym rezultatem Heath Ledger i Jack Nicholson.

CZYTAJ TEŻ: Joker na dużym i małym ekranie. Wciąż czekamy na definitywną wersję?

Od samego początku pojawiały się informacje, że film wyreżyserowany przez Todda Phillipsa ma bardziej przypominać mroczne dramaty kryminalne w stylu Martina Scorsesego, aniżeli typowe produkcje komiksowe. Tym bardziej, że nie jest on adaptacją żadnego komiksu. Czyli powinniśmy się spodziewać świeżego podejścia do postaci.

W filmie oprócz Phoenixa zobaczymy także samego Roberta De Niro oraz m.in. Zazie Beetz, Billa Campa, Glenna Fleshera oraz Douglasa Hodge’a. Premiera „Jokera” w polskich kinach odbędzie się 4 października 2019 roku. Poniżej najnowszy zwiastun filmu: