Pod koniec 2020 roku Johnny Depp przegrał proces z News Group Newspapers, wydawcą „The Sun”. Aktor domagał się sprostowania po tym, jak w jednym z artykułów opisujących jego relacje z byłą żoną, Amber Heard, napisano, iż jest „żonobijcą” oraz „damskim bokserem”. Sąd uznał, że w świetle doniesień dotyczących jego relacji z byłą żoną takie określenia są dopuszczalne. Był to kolejny w ostatnich latach cios, który spadł na będącego jeszcze niedawno światowego formatu gwiazdą Deppa.

Aktor od pewnego czasu nie udziela się publicznie i nie udziela wywiadów, ale ostatnio znów zrobiło się o nim głośno. Wszystko dlatego, że otrzymał nominację do nagrody Donostia, które wręczane będą we wrześniu podczas 69. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Wzbudziło to kontrowersje, ponieważ Depp uznawany jest obecnie za aktora kontrowersyjnego, nad którym wisi widmo poważnych oskarżeń. Organizatorzy podtrzymali swoją decyzję argumentując ją wiarą w reintegrację oraz zasadę domniemania niewinności.

Johnny Depp traci kolejne role, ale wciąż jest aktywny zawodowo. W 2020 roku zagrał w filmie „Minalata”, na ten rok również planuje pojawić się na kinowych ekranach. No i w końcu udzielił wywiadu, w którym nawiązując do wspomnianego filmu odniósł się do swojej sytuacji:

Niektóre filmy dotykają ludzi. Cała ta sprawa wpływa na mieszkańców Minamaty i ludzi, którzy doświadczają podobnych rzeczy. I za co? Przez to, że Hollywood mnie bojkotuje, jednego człowieka, aktora w nieprzyjemnej sytuacji, od lat. (...) Zmierzam w kierunku, w którym muszę iść, żeby zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby niektóre sprawy ujrzały światło dzienne

- powiedział Depp w rozmowie z „Sunday Times”.

Kariera Johnny’ego Deppa wisi obecnie na włosku. Z jednej strony świat kina o nim nie zapomniał, ale z drugiej – w ostatnich miesiącach stracił kilka lukratywnych kontraktów. Pranie brudów z małżeństwa z Amber Heard nie przyniesie żadnej ze stron nic dobrego. Johnny Depp współtworzy również rockowy zespół Hollywood Vampires, ale z powodu pandemii również na tym polu nie ma zbyt wielu okazji do pokazania swoich gitarowych umiejętności.