Johnny Depp pozywa Amber Heard - krótkie małżeństwo zniszczyło karierę aktora?

Para pobrała się w 2015 roku. Depp zostawił dla Amber Heard wieloletnią partnerkę i matkę swoich dzieci, francuską piosenkarkę Vanessę Paradis. Nieco ponad rok po ślubie Heard złożyła pozew o rozwód i oskarżyła Deppa o przemoc domową. Kilka dni później aktor dostał zakaz zbliżania się do aktorki. Mimo wszystko policja nie znalazła dowodów ataku na aktorkę.

Decyzję o zakończeniu małżeństwa aktorka podjęła po wydarzeniach z pewnej nocy, podczas której do ich domu została wezwana policja. Doszło rzekomo do kłótni, podczas której Depp miał zaatakować żonę

Johnny Depp pozywa Amber Heard - pozew ma dotyczyć artykułu z The Washington Post

Po rozwodzie w The Washington Post ukazał się artykuł, w którym Amber Heard opowiedziała swoją wersję wydarzeń. Przedstawiła w nim siebie jako ofiarę przemocy domowej. Artykuł ten był głównym źródłem problemów Johnnego Deppa. To właśnie między innymi po jego ukazaniu producenci filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda” zastanawiali się, czy w obliczu stawianych Deppowi oskarżeń nie wyrzucić go z obsady, a miał przecież zagrać rolę głównego „złego” (o ironio) bohatera. Depp ostatecznie został i zagrał swoją rolę, lecz od tego momentu jego kariera zdecydowanie zwolniła. 

Jak przyznał Depp, ma to wszystko związek z (według niego) fałszywymi oskarżeniami ze strony byłej żony. W pozwie przygotowanym przez prawników aktora możemy wyczytać, że „w artykule znalazła się wyraźna sugestia, że Johnny Depp jest sprawcą przemocy domowej. Zarzuty są fałszywe, a oszustwo wymyślono do generowania pozytywnego rozgłosu pani Heard i przyspieszania jej kariery”.

Depp jest przekonany, że głównym powodem usunięcia go z obsady serii filmów „Piraci z Karaibów” są oskarżenia Amber Heard. Stąd prawnicy aktora pozwali o 50 milionów dolarów jego byłą żonę za zniszczenie kariery. 

Czy tylko nas ciekawi jaki będzie finał tej sprawy?