Na początku tego tygodnia Johnnie Walker ogłosił nominację nowego Master Blendera i po raz pierwszy w historii firmy stanowisko to obejmie kobieta. Dr Emma Walker – nie mająca żadnego związku z nazwiskiem Walker widniejącym na etykiecie słynnej whisky - zastąpi dra Jima Beveridge’a, który był Master Blenderem Johnnie Walkera przez ostatnie 20 lat.

Walker pracuje dla firmy Diageo, która jest właścicielem marki Johnnie Walker, 13 lat temu. Przez ostatnie sześć lat pracowała jako nad najbardziej znanymi mieszankami – jest odpowiedzialna za limitowaną edycję mieszanki Jane Walker by Johnnie Walker, a także serie Johnnie Walker Blue Label Ghost i Rare. Piastując nową funkcję Emma Walker będzie kierować 12-osobowym zespołem, który będzie tworzyć i rozwijać kolejne nowe warianty whisky Johnnie Walker.

Jestem zaszczycona, że mogę objąć tytuł Master Blendera Johnnie Walker i to w ekscytującym dla marki momencie, gdy rozpoczynamy kolejny etap naszej podróży, patrząc w przyszłość na następne 200 lat... Uwielbiam eksperymentować i wprowadzać innowacje smakowe. Będziemy ciężko pracować, aby nie tylko nadal dostarczać bezkonkurencyjną jakość, z której jesteśmy znani, ale także wprowadzać mieszanki, które przypadną do gustu nowej generacji fanów szkockiej whisky.

– powiedziała Emma Walker.

Jim Beveridge przechodzi na emeryturę po długiej i owocnej karierze w Johnnie Walker, która rozpoczęła się 42 lata temu, kiedy został zatrudniony jako chemik analityczny. W październiku ubiegłego roku królowa Elżbieta II uhonorowała go tytułem Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego za „zasługi dla przemysłu szkockiej whisky”.

1 stycznia 2022, gdy Emma Walker rozpocznie pracę, dołączy do niewielkiej (ale stale rosnącej) liczby kobiet, które pełnią funkcję Master Blendera w swoich destylarniach. Również w Szkocji, Rachel Barrie została Master Blenderem dla destylarni The GlenDronach, BenRiach i Glenglassaugh w 2017 roku, podczas gdy Kirsteen Campbell była Master Blenderem dla The Famous Grouse, zanim została Master Whisky Makerem dla The Macallan w 2019 roku.