Jak każdy doskonale wie, słynny trunek jest sprzedawany w szklanych butelkach. Stąd pomysł producenta alkoholi, Diageo, żeby zmienić ten stan rzeczy, trzeba uznać za naprawdę intrygujący. Aby wprowadzić go w życie, Diageo rozpoczęło współpracę z firmą Pulpex, która będzie produkować także opakowania dla marek należących do innych koncernów jak Unilever i PepsiCo.

Papierowa butelka Johnnie Walkera, wykonana z miazgi drzewnej, zostanie wprowadzona do sprzedaży wiosną 2021 roku i będzie w pełni nadawać się do recyklingu.

Butelki whisky zostaną wyprodukowane poprzez prasowanie pulpy w formach, które następnie zostaną utwardzone. Butelki będą spryskane od wewnątrz powłokami, które są zaprojektowane w taki sposób, aby nie wchodzić w interakcje z napojami, które zawierają. Co ciekawe, Diageo poinformowało, że butelki z whisky nie będą miały plastikowej powłoki, którą znajdziemy na zewnątrz wielu kartonów wykonanych z papieru.

„Nieustannie staramy się przekraczać granice zrównoważonego opakowania, a ta butelka może być naprawdę przełomowa” – powiedział Ewan Andrew, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Diageo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez DrinkAffinity (@drinkaffinity) Lip 14, 2020 o 11:40 PDT

Brytyjski producent alkoholu, posiadający w swoim portfolio marki jak Smirnoff, Guiness czy Baileys, już w czerwcu ujawnił podobną zmianę w przypadku amerykańskiej whisky 7 Crown Seagram z butelką wykonaną w 100 proc. z plastiku nadającego się do recyklingu.

Choć whisky w papierowej butelce nie brzmi jak najbardziej atrakcyjne opakowanie dla miłośnika tego typu napojów i nie wiadomo, jak długo takie opakowanie może się utrzymywać w porównaniu ze szkłem, to jednak postęp jest postępem, a alkohol i tak sprawi, że pijąca go osoba poczuje się lepiej.

ELLE MAN POLECA: Jak pić whisky? Poznaj rodzaje whisky i drinki, jakie na niej zrobisz

ZOBACZ: Proste, kolorowe i domowe drinki z wódką czystą i smakową [PRZEPISY]

CZYTAJ: Piwo, wino, wódka, whisky: ile mają kalorii? Które alkohole są najbardziej kaloryczne?