- EXPO 2020 to kamień milowy w historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego regionu, który przyniesie naszemu krajowi jeszcze większe uznanie na arenie międzynarodowej. Nasza współpraca z biurem Dubai EXPO 2020 to świetna okazja do promocji Ras Al Khaimah i pokazania całemu światu czarującego piękna, bogatej kultury i gościnności naszego Emiratu - mówi Raki Phillips, CEO Biura Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah.

- Hasło przewodnie EXPO 2020, które brzmi „Łączenie umysłów, Tworzenie Przyszłości” uzupełnia nasz 3-letni program strategiczny na lata 2019 – 2021, który koncentruje się na dywersyfikacji naszej oferty turystycznej: przyciąganiu zagranicznych i lokalnych inwestorów z sektora turystyki; pielęgnowaniu rodzimych małych i średnich przedsiębiorstw w celu stworzenia dalszych miejsc pracy i możliwości biznesowych dla lokalnej ludności, przy jednoczesnym zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju - dodaje Raki Phillips.

EXPO 2020, które rozpocznie się w październiku, będzie pierwszą w historii światową wystawą w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej. EXPO 2020 spodziewa się aż 25 milionów odwiedzających, na których czeka 192 narodowych pawilonów wypełnionych najnowszymi technologiami, nowościami z zakresu architektury, kultury a także smaczkami kulinarnymi poszczególnych krajów. 

Ras Al Khaimah, jedno z najszybciej rozwijających się miejsc turystycznych na świecie, słynie z bogatej kultury i długiej historii sięgającej 7000 lat. Emirat ten szczyci się zabytkami archeologicznymi i zapierającymi dech w piersiach widokami: od złotych, piaszczystych plaż, pustynnych dolin i zielonych gajów palmowych, po góry z najwyższym szczytem w kraju Jebel Jais. Za promocję tego regionu odpowiada Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Emiratu Ras Al Khaimah (RAK TDA). Zdjęcia z regionu Ras Al Khaimah znajdziesz w naszej GALERII>>>