Wysoki mężczyzna ma szczęście w większości rzeczy. Zarabia więcej niż niżsi mężczyźni, ma wyższy poziom zadowolenia z życia, jest przydatny, gdy trzeba po coś sięgnąć z wysokiej półki oraz świetnie wygląda w dobrze dopasowanych garniturach. Ale nie wszystko zawsze wygląda tak kolorowo. Podróż może być torturą, ból pleców jest nieunikniony, a wybór ubrań może być wyjątkowo kłopotliwy chociażby z powodu odnalezienia odpowiednich rozmiarów.

Większość marek ma tendencję do tworzenia ciuchów dla mężczyzn mierzących w granicach 187 cm. Panowie dobijający do tego poziomu muszą bardzo uważać na wiele rzeczy, nie mówiąc już o tych, co go przekraczają. Ale trzymając się konkretnych modowych zasad wysoki mężczyzna może sobie znacząco ułatwić życie, wykorzystując swój fizyczny atut.

Jak powinien ubierać się wysoki mężczyzna? Kontrast

Jeśli jesteś wysoki i szczupły, to powinieneś unikać ubierania się w jednolity kolor od stóp do głów (w szczególności na czarno), bowiem sprawisz jedynie, że będziesz wyglądać na jeszcze wyższego i szczuplejszego. Jak tyczka. Najlepszym rozwiązaniem jest rzecz jasna rozbicie połówek ciała. Nie tylko świetnie sprawdzi się tutaj zestawienie różnych kolorów (np. czarny z szarym czy granatowym), ale także różnych wzorów i tekstur.

Jak powinien ubierać się wysoki mężczyzna? Objętość

Kolejna bardzo ważna rzecz. Chcesz dodać sobie wizualnej objętości, ale nie kosztem zniknięcia w ubraniach? Myśl w kategorii szerokości. Skoro jesteś ludzkim wzorem osi pionowej, to szukaj ubrań, które przenoszą ciężar na boki. Pomogą w tym poziome wzory – znakomicie sprawdzą się w tym przypadku bluzki w marynarskie paski. To samo można powiedzieć o grubszych swetrach z dzianiny, puchowych kurtkach oraz garniturach z tkaniny strukturalnej.

Jak powinien ubierać się wysoki mężczyzna? Dopasowanie

Jedna rzecz, która sprawi, że będziesz wyglądać na jeszcze wyższego, to kostki wystające spod spodni lub rękawy, które nie sięgają nadgarstków. Znalezienie ubrań wystarczająco długich, ale jednocześnie wystarczająco szczupłych może być trudne, więc zaprzyjaźnij się z krawcem, który w tym aspekcie może okazać się bardzo pomocny w dopasowywaniu.

Jak powinien ubierać się wysoki mężczyzna? Unikaj skinny fit

Jako wysoki mężczyzna masz mimo wszystko pewną swobodę eksperymentowania z mniej konwencjonalnymi sylwetkami, więc warto z tego skorzystać. Takim pomysłem jest postawienie na plisowane spodnie, w które możesz wpuścić koszulę lub dzianinę, aby podkreślić swój styl. Ale za wszelką cenę unikaj spodni typu skinny fit. Sprawią, że twoje nogi będą wyglądały jak patyczki. Taki efekt jest po prostu komiczny.  

Ubranie dla wysokiego mężczyzny: Trencz

Na koniec przedstawimy dwa elementy stroju, które świetnie sprawdzają się na wysokich mężczyznach. Pierwszym z nich jest trencz. O ile niski mężczyzna powinien sięgać po przycięte płaszcze (sprawią, że będzie wyższy), to przy rosłym facecie jest inaczej – musi unikać czegokolwiek do uda lub do pasa. Zamiast tego postaw na taki, który spada co najmniej poniżej kolan, a może nawet do połowy łydek. Trencz spisze się tutaj idealnie. Do tego posiada pas w talii, który po zawiązaniu tworzy sylwetkę w kształcie litery V, co pozwala nabrać objętości górnej połówce ciała.

Ubranie dla wysokiego mężczyzny: Jeansy z regularnymi lub szerokimi nogawkami

Jeśli masz długie nogi, to spodnie z regularnymi lub szerszymi nogawkami dodają pewnej szerokości, co pomaga zrównoważyć sylwetkę powyżej i poniżej talii. Oczywiście możesz też wybrać parę ze zwężającymi się końcówkami, ale jak już wcześniej wspominaliśmy, należy unikać skinny fit. Musisz trzymać się także z dala od jeansów z wysokim stanem. Chyba, że chcesz wyglądać jak flaming czy coś w tym stylu.