Wiemy już, że NBA wróci 31 lipca i potrwa maksymalnie do 12 października. Według informacji podanych przez zachodnie media, do wznowionych rozgrywek NBA zostaną dopuszczone 22 drużyny – 9 z Konferencji Wschodniej i 13 z Konferencji Zachodniej. Grać będą zespoły, które ciągle mają szansę na dostanie się do play-offów. Chodzi o te kluby, które zajmują pierwszych osiem miejsc w swojej konferencji oraz drużyny tracące maksymalnie sześć wygranych meczów do ósmego miejsca.

W powyższym przypadku chodzi o drużyny jak San Antonio Spurs, New Orleans Pelicans, Portland Trail Blazers, Sacramento Kings, Phoenix Suns i Washington Wizards.

Taki format skończenia sezonu oznacza też, że swoją grę zakończyły Chicago Bulls, Detroit Pistons, New York Knicks, Charlotte Hornets, Atlanta Hawks, Brooklyn Nets, Minnesota Timberwolves i Golden State Warriors.

NBA – gdzie odbędą się mecze?

Bardzo ciekawą sprawą jest miejsce, w którym będą rozgrywane mecze NBA. Jest to park rozrywki Walt Disney World Resort w Orlando. To właśnie tam wszystkie drużyny będą obozować i przygotowywać się do rozgrywek. Z powodu poważnej sytuacji z pandemią koronawirusa w Stanach Zjednoczonych w spotkaniach nie będą mogli uczestniczyć kibice. Choć ciężko wyobrazić sobie NBA bez nich, to może cieszyć fakt, że sport powoli wraca do gry. Teraz trzeba czekać na inne dyscypliny.

ELLE MAN POLECA: Jogging w wydaniu Matthew McConaugheya i Flea. Dobierz ubrania do biegania w ich stylu

ZOBACZ: Oglądałeś „Ostatni taniec" i zatęskniłeś za koszykówką? Oto wszystkie rzeczy, których potrzebujesz

CZYTAJ: Kiedyś oglądaliśmy ich na boisku, dzisiaj do gry wchodzą ich dzieci. Czy uda wam się dopasować gwiazdę sportu do potomka?