„Nie czas umierać” będzie ostatnim filmem z Danielem Craigiem w roli Jamesa Bonda. Gdyby nie Covid-19, to już w kwietniu byśmy wiedzieli, w jaki sposób pożegnał się aktor ze słynną serią. Premiera tego filmu jak na razie ma się odbyć w listopadzie, ale równie dobrze można zakładać, że zostanie ona przesunięta i do kina wybierzemy się dopiero w przyszłym roku.

Zawirowania spowodowane przez pandemię koronawirusa nie przeszkadzają jednak brytyjskim bukmacherom w typowaniu następcy Craiga. Wśród kandydatów wymieniano już Richarda Maddena, Toma Hiddlestona, Toma Hardy’ego czy Idrisa Elbę. Wcześniej mówiono, że Bond powinien być kobietą – tutaj Gilliam Anderson była najczęściej wskazywana jako faworytka. Sugerowano nawet transgenderycznego żołnierza z armii brytyjskiej.

Od jakiegoś czasu najwięcej szans dawano Samowi Heughanowi. Ten szkocki aktor jest gwiazdą serialu „Outlander”. Jednak teraz sytuacja się zmieniła i według Corala, dużej agencji bukmacherskiej, to James Norton (na zdjęciu poniżej) może zostać nowym Bondem. Jego szanse wyliczone zostały na 6/4. U Heughana wynoszą one 3/1.

Kim jest Norton? 34-letni Brytyjczyk znany jest u nas przede wszystkim za sprawą filmu „Obywatel Jones” Agnieszki Holland. Można go było także zobaczyć m.in. w „Małych kobietkach”, serialu „McMafia” oraz w jednym odcinku „Czarnego lustra”. W przeciwieństwie do np. Hardy’ego czy Hiddlestona, Norton (tak samo jak Heughan zresztą) jest stosunkowo nieznaną twarzą i znajduje się w podobnym momencie swojej kariery, co Craig przed pojawieniem się w „Casino Royale”.

Gdyby potraktować na serio te bukmacherskie typowania, to Norton rzeczywiście w jednym punkcie może być atrakcyjniejszy dla producentów niż Heughan – jest od niego pięć lat młodszy. Twórcy na pewno będą szukali osoby, z którą nakręcą co najmniej trzy filmy. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem nowe produkcje z Bondem nie ukazują się ostatnimi czasy co dwa lata, lecz co trzy lub pięć. A wszyscy dziś myślą seriami, więc nie ma mowy, by zmieniano głównego aktora po np. dwóch produkcjach.

A jak jest z szansami innych aktorów? U Hiddlestona to 5/1, u Maddena 6/1, a u Hardy’ego 8/1. Zapewne jakoś w przyszłym roku dowiemy się, kto będzie kolejnym agentem Jej Królewskiej Mości.

ELLE MAN POLECA: Ranking filmów z Jamesem Bondem – od najgorszego do najlepszego

ZOBACZ: Zegarki Jamesa Bonda. Oto modele, które agent 007 nosił w swoich filmach

CZYTAJ: James Bond – te okulary przeciwsłoneczne nosił agent 007 w filmach. Każda para to już klasyk!