Aplikacje dla kierowców: Mapy Google

Wielu kierowców nie uzna nawigującej aplikacji od Google'a za coś nowego i będzie miała rację. Program ten nie pojawił się w w tym zestawieniu jako technologiczna nowinka, a raczej gigant w swojej kategorii. W tym momencie jest to najpopularniejsza aplikacja do nawigacji wśród użytkowników smartfonów. Doskonale sprawdza się zarówno jako nawigacja na długich dystansach, a także jako pomoc w małych uliczkach nieznanych miast. Jednym z największych atutów aplikacji jest bezpośrednia współpraca z wyszukiwarką, która pozwala znajdować destynacje nie tylko po dokładnym ich adresie, ale też po nazwie firmy. Jeśli chcecie przed podróżą zainstalować tylko jedną appkę, niech będą to „Mapy Google". 

Aplikacje dla kierowców: Fuelio

Program stworzony dla kierowców, którzy lubią trzymać rękę na pulsie. Prosta aplikacja nie tylko pozwala dokładnie obliczać realne koszty utrzymania samochodu, ale też przypomina o konieczności regularnych przeglądów i pokazuje statystyki przeprowadzanych napraw. Jednak tym, za co kierowcy najbardziej cenią sobie „Fuelio" to specjalna mapa, która pokazuje najpopularniejsze, a także najtańsze stacje paliw w okolicy. Po wprowadzeniu rodzaju napędu, program automatycznie wyświetli na mapie ceny odpowiedniego paliwa i zaprowadzi do najkorzystniejszej stacji. 

Aplikacje dla kierowców: AlcoDroid Alcohol Tracker

Aplikacja, która powstała w bardzo ważnym celu – ograniczenia liczby kierowców prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwym. W praktyce jest to prosty, ale bardzo skuteczny program obliczeniowy, który pokazuje ile powinniśmy poczekać z jazdą samochodem po wypiciu kufla piwa lub kieliszka wina. Wystarczy wprowadzić dane takie jak wiek, płeć czy waga, a aplikacja wyliczy stężenie alkoholu we krwi i przypuszczany czas całkowitego wytrzeźwienia. Co ciekawe, AlcoDroid pozwala zbudować bazę napojów zawierających alkohol i dodawać tam własne pojemności i moce różnych napojów, tak by każde kolejne korzystanie z programu było jeszcze prostsze. 

Aplikacje dla kierowców: AutoGuard Dash Cam

Zdarzyło wam się narzekać na zachowanie innych kierowców na drodze? A może mieliście wątpliwą przyjemność uczestniczenia w kolizji z winy innego uczestnika ruchu? Ta prosta aplikacja może być dla was wybawieniem. Po włączeniu, należy umieścić telefon blisko przedniej szyby samochodu, a ten natychmiast zmienia się w badającą otoczenie kamerę, która w razie wypadku może posłużyć za dowód w sprawie o odszkodowanie. Kamera w smartfonie rejestruje otoczenie, a także pokazuje prędkość z jaką jedziemy. 

Aplikacje dla kierowców: Autopay

Aplikacja, która ma być zbawieniem dla kierowców poruszających się po polskich autostradach. Autopay, czyli usługę automatycznych płatności na autostradach, opracowała dobrze znana spółka Blue Media specjalizująca się w dostarczaniu praktycznych narzędzi w dziedzinie transakcji internetowych. Na ten moment opcja zdalnego płacenie za autostrady działa a dwóch odcinkach dróg: na odcinku autostrady A1 między Toruniem a Gdańskiem i na autostradzie A4 między Katowicami a Krakowem. 

CZYTAJ TEŻ: PlayStation 5. Sony zaprezentowało wygląd nowego kontrolera DualSense!

ZOBACZ TEŻ: Pływanie to idealny sposób na powrót do formy. Sprawdź, czego potrzebujesz przed pierwszą wizytą na basenie

ELLE MAN POLECA: Sezon rowerowy w pełni! Sprawdź, jakich akcesoriów potrzebujesz do przyjemnej i bezpiecznej jazdy