Jeszcze do niedawna najwięksi miłośnicy luksusowych zegarków znad Wisły musieli korzystać z pośrednictwa zagranicznych przedstawicielstw firmy lub stacjonarnych sklepów w innych europejskich miastach. Teraz wiele się zmieni - pierwszy salon marki Patek Philippe został otwarty w Warszawie. 

Patek Philippe to jedna z najbardziej prestiżowych marek zegarmistrzowskich świata, która słynie z limitowanych linii i doskonałej precyzji. Manufaktura ma na koncie wiele rekordów wytwórczych i niepowtarzalnych mechanizmów. Do najsłynniejszych należy zaprezentowany w 1989 roku, z okazji 150-lecia manufaktury, zegarek z mechanizmem Calibre 89. Wyprodukowano tylko 4 egzemplarze tego modelu, zwanego najbardziej skomplikowanym zegarkiem świata. Każdy z nich zawiera 33 mechanizmy i posiada 1728 elementów. Szacowany na ok. 6 mln $ Calibre 89 nie jest najdroższym zegarkiem Patek Phillippe. W 2019 roku unikatowy, stalowy model Patek Philippe Grandmaster Chime sprzedany został na aukcji Domu Aukcyjnego Christie’s w Genewie za 31 mln $.

Otwarcie butiku z ofertą Patek Philippe, marki o silnych polskich korzeniach, to to nie tylko ukoronowanie wieloletniego, precyzyjnie przez nas prowadzonego procesu komercjalizacji Europejski Boutiques, ale również spełnienie mojego osobistego marzenia. Cieszę się, że w pełni udało nam się wykorzystać ogromny potencjał jaki niesie ze sobą Europejski w zakresie lokalizacji, sąsiedztwa, położenia w sercu rejonu turystycznego, nasilenia ruchu pieszego oraz architektury.” – mówi Julien Barbotin – Larrieu, Prezes Zarządu HESA, spółki będącej właścicielem i inwestorem Europejskiego.

W ofercie Patek Philippe w W.KRUK znajdą się modele reprezentujące wszystkie najważniejsze kolekcje m.in. najpopularniejsze linie: Nautilus, Aquanaut oraz Calatrava. Rozpiętość cenowa zegarków dostępnych w W.KRUK sięga od 54 tys. zł. za tegoroczną nowość z linii Twenty-4, do prawie 550 tys. zł. za ikoniczny model Nautilus Perpetual Calendar, wykonany w białym złocie.