Jeansy są bardzo powszechnym widokiem w miejscu pracy, ale nie możesz po prostu założyć podartych spodni i niczym się nie przejmować. Jeśli chcesz utrzymać w biurze nienaruszoną reputacją człowieka stylu i przy okazji zwrócić uwagę przełożonych, to warto przestrzegać pewnych zasad. Business casual jest dość swobodny w charakterze, więc warto to wykorzystać na własną korzyść.

Jeansy do pracy: ciemniejsza para

Na początek zacznijmy od tego, co jest potwierdzonym faktem – ciemniejsze jeansy są bardziej wyrafinowane niż ich jaśniejsze (czyt. niebieskie) odpowiedniki. Jasne dżinsy mogą wyglądać zbyt casualowo i mniej kreatywnie pod kątem stylizacji. A ciemny jeans już takiego problemu nie ma – można go ładnie kontrastować z jaśniejszymi koszulami. Takie połączenie praktycznie zawsze sprawia, że wyglądamy bardziej wytwornie.

Jeansy do pracy: formalne buty

Dobrym sposobem na zmylenie każdego szefa jest udoskonalenie swojego wyglądu poprzez zastosowanie subtelnych zmian. Najlepiej zrobić to z butami. Zamiast wybierać standardowe sneakersy, bo w końcu takie buty głównie dobiera się do jeansów, warto wybrać derby, chukka boots czy loafersy (jeśli pogoda jest względnie normalna). Najpewniejszym strzałem są derby, bowiem posiadają odpowiedni poziom elegancji i przy tym są trochę mniej formalne od Oxfordów.

Jeansy do pracy: koszula

Oczywisty klasyk, ale jeśli chcesz nosić jeansy do pracy, to prosta koszula z kołnierzykiem jest zawsze trafionym pomysłem. Koniecznie trzeba pamiętać, żeby koszula była wpuszczona w spodnie. W ten sposób zakomunikujemy, że nie tylko zależy nam na jak najlepszym wyglądzie, ale też znamy po prostu zasady stylu. Niechlujstwu mówimy nie. Na koszulę możemy nałożyć blezer lub sportową marynarkę, co świetnie skieruje całą stylizację w smart casual.

Jeansy do pracy: odzież wierzchnia

Pogoda robi się już coraz gorsza, więc każdy z nas ubiera się już w dodatkowe warstwy ciuchów – czy będzie to płaszcz, czy kurtka. Tym samym nie można zapominać o odpowiednim zestawianiu odzieży wierzchniej z jeansami, które masz na sobie. Idąc w jeansach do pracy, należy wziąć pod uwagę każdy zakładany strój, więc w przypadku odzieży wierzchniej najlepiej wybrać proste, gustowne kurtki i płaszcze, które dodadzą subtelnego wyrafinowania do twojego stylu. Na jesieni czy w zimie dodatkowe warstwy mają nie tylko zapewnić ochronę przed zimnem i wiatrem, ale także prezentować się jak należy.