Wystawa o nazwie „Reclaimed Rust: The James Hetfield Collection” pokaże 10 aut, które słynny metalowiec z obsesją na punkcie motoryzacji zgromadził przez kilka dekad swojej kariery muzycznej. Każdemu modelowi towarzyszyć będą obrazy przedstawiające proces jego budowy, a także wideo z Hetfieldem omawiającym swoją kolekcję.

Wśród tej niezwykłej dziesiątki znajdują się takie okazy jak Jaguar „Black Pearl” z 1948 roku, Packard „Aquarius” z 1934 r., Buick Skylark „Skyscraper” z 1953 r., Ford Roadster „Black Jack” z 1932 r., Auburn „Slown Burn” z 1936 r., Ford „Iron Fist” z 1937 r., Lincoln Zephyr „VooDoo Priest” z 1937 r. i Ford Coupe „Crimson Gist” z 1937 roku. Oprócz kolekcji hot rodów na wystawie zaprezentowane zostaną także niektóre zdjęcia muzyka, gitary i różne pamiątki.

Z racji że ESP, czyli firma zajmująca się produkcją gitar elektrycznych, jest sponsorem wystawy, lider Metalliki pojawi się także na aukcji, której celem jest sprzedaż dwóch limitowanych gitar: Snow White ESP Snakebyte i Black Satin ESP Vulture.

Dla osób zainteresowanych udziałem w wystawie „Reclaimed Rust: The James Hetfield Collection” w Petersen Automotive Museum bilety kosztują 35 dolarów. Wystawa odbędzie się między 1 lutego a 31 października. Jeśli ktoś akurat będzie w Los Angeles, może przy okazji obejrzeć nie tylko samochody Hetfielda, ale także spojrzeć na wystawę „Hollywood Dream Machines: Vehicles of Science Fiction and Fantasy”, prezentującą jedne z najsłynniejszych samochodów w historii kina.

ZOBACZ TEŻ: „Hollywood Dream Machines” – niezwykła wystawa najbardziej ikonicznych samochodów filmowych