James Dean przeszedł do historii kina za sprawą ról w trzech filmach: „Buntownik bez powodu”, „Na wschód od Edenu” i „Olbrzym”. Jego świetnie rozwijająca się kariera została gwałtownie przerwana 30 września 1955 roku, gdy w wieku 24 lat zginął w wypadku samochodowym. Wczesna śmierć tylko przyczyniła się do nadania mu statusu jednej z największych ikon kina. Teraz okazuje się, że aktor powróci za sprawą technologii CGI.

ZOBACZ TEŻ: Od Jamesa Bonda po „Amerykańskiego żigolaka”: męskie ikony mody w filmie

Rodzina aktora i wytwórnia filmowa Magic City Films podpisała umowę, która pozwala reżyserom filmu „Finding Jack” na wykorzystanie wizerunku Deana. Dzieło Antona Ernsta i Tatiego Golykha, będące adaptacją powieści Garetha Crockera, opowiada historię Fletchera Carsona, który po tragicznym wypadku dołącza do wojny w Wietnamie. Zagubiony i samotny, planuje umrzeć na wojnie. Ale po napotkaniu ciężko rannego labradora, tytułowego Jacka, bohater niespodziewanie zaczyna odzyskiwać wolę życia.

Fletcher i Jack, podobnie jak setki innych psów wojskowych i ich opiekunów w Wietnamie, służą swojemu krajowi, ratując wiele żyć. Dla mężczyzn psy są bohaterami. Ale pod koniec wojny rząd USA ogłasza, że wszystkie psy biorące udział w wojnie zostały uznane za „nadwyżkę sprzętu wojskowego” i nie zostaną przetransportowane do domu. Fletcher, któremu nakazano zostawić Jacka, odmawia - i tak rozpoczyna się walka o przetrwanie dwóch przyjaciół.

James Dean pojawi się w filmie w roli Rogana. Rzecz jasna głosu postaci użyczy kto inny, ale już sam fakt, że zobaczymy wersję CGI tego aktora nie jest szczególnie pocieszającą informacją, bo takie wskrzeszanie kompletnie nie ma sensu. Za chwilę ktoś wpadnie na pomysł, by Steve McQueen „zagrał” w nowym filmie, bo skoro technologia pozwala na to, to czemu nie? Na świecie jest wielu dobrych aktorów, stąd nie potrzeba wrzucać od dawna nieżyjących osób do filmu. Samo podejście rodziny Deana jest rzecz jasna podyktowane względami finansowymi. Ich twierdzenie, że będzie to czwarty film aktora można jedynie wyśmiać. „Finding Jack” docelowo ma ukazać się w Dzień Weterana (11 listopada 2020 roku).