Zanim dołączył do świata filmu, Piotr Woźniak-Starak próbował swoich sił w reklamie. W 2005 roku, po spędzeniu 11 lat za granicą, wrócił do Polski i podjął pracę w jednej z warszawskich agencji reklamowych. Jednak ciągle marzył, by zostać producentem filmowym. Jak informuje „Viva”, miłością do kina zaraził go ceniony polski reżyser, Janusz Morgenstern.

Piotr w trakcie swojej pracy w agencji reklamowej usłyszał od starszego kolegi z branży, że ze swoją kreatywnością i zaangażowaniem powinien tworzyć filmy fabularne a nie spoty reklamowe. 

CZYTAJ TEŻ: Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Kim był?

Jego przygoda z filmem zaczęła się chwilę potem od pracy przy polsko-niemieckiej koprodukcji "Strajk" w reżyserii Volkera Schlöndorffa. Następnie asystował Andrzejowi Wajdzie przy jego głośnym "Katyniu". W 2008 roku założył firmę producencką Watchout Productions. W następnych latach w pełni zaangażował się w produkcję filmową. 

Piotr Woźniak-Starak – filmy

„Warsaw Dark” (2011)

Piotr Woźniak-Starak był współproducentem tego filmu z 2011 roku, który wyreżyserował znakomity operator Wong Kar-Waia, Christopher Doyle. Film opowiada o młodej prostytutce, które zostaje wplątana w zabójstwo znanego polityka. W obsadzie znaleźli się m.in. Anna Przybylska, Jan Frycz, Adam Ferency oraz Jerzy Bończak.

„Big Love” (2012)

Pierwszym samodzielnie wyprodukowanym filmem przez Staraka-Woźniaka był „Big Love” z Agnieszką Hamakło w roli głównej. Wcieliła się ona w szesnastoletnią Emilię, która poznaje o osiem lat starszego Maćka. Ten otwiera przed nią świat namiętności oraz młodzieńczego buntu. Obraz nie zebrał zbyt dobrych recenzji. W szczególności krytykowano reżyserię Barbary Białowąs, która nie nakręciła już później żadnego filmu. Chwalono za to rolę Hamkało.

„Mazurek” (2013)

Woźniak-Starak pełnił rolę producenta wykonawczego przy tym krótkometrażowym komediodramacie „Mazurek” Julii Kolberger. Ada przyjeżdża zza granicy z narzeczonym na Święta Wielkanocne. Ku zdziwieniu rodziny, wybranek dziewczyny jest od niej dużo starszy. W obrazie zagrali m.in. Kinga Preis, Paweł Królikowski oraz Roman Gancarczyk.

„Bogowie” (2014)

Drugi film wyprodukowany przez Woźniaka-Staraka, w przeciwieństwie do „Big Love”, był już prawdziwym strzałem w dziesiątkę. „Bogowie” to dramat biograficzny opowiadający o Zbigniewie Relidze (w tej roli Tomasz Kot) i okolicznościach, w jakim przeprowadził on pierwszą udaną w Polsce transplantację serca w 1985 roku. Film zebrał pozytywne recenzje i otrzymał m.in. Złote Lwy, nagrodę dla najlepszego filmu na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Był także wielkim hitem. Obejrzało go niemal 2,2 mln widzów.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (2017)

Syn Anny Woźniak-Starak po „Bogach” zaliczył kolejny sukces, tym razem w roli producenta wykonawczego przy filmie o życiu najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u, Michaliny Wisłockiej. Obraz zebrał niezłe recenzje i przede wszystkim ściągnął tłumy do kin. Produkcję z Magdaleną Boczarską obejrzało ponad 1,7 mln widzów.

„Ukryta gra” (2019)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mansky! @ukrytagra #billpullman #ukrytagra #thecoldestgame

Post udostępniony przez PWSAWS (@pwsas) Sie 12, 2019 o 6:04 PDT

Trzecim filmem i jak się okazało ostatnim samodzielnie wyprodukowanym przez Woźniaka-Staraka jest „Ukryta gra”. To thriller, którego akcja dzieje się w latach 60. i kręci się wokół kryzysu kubańskiego. Amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

Rywalizacja to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch, mający powstrzymać konflikt nuklearny.

W produkcji wyreżyserowanej przez Łukasza Kośmickiego pojawia się międzynarodowa obsada, której przewodzi Bill Pullman. W jednej z ról pojawia się także Robert Więckiewicz. Premiera „Ukrytej gry” zaplanowana jest na 8 listopada tego roku.